Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Konsultacje przeprowadzono w dniach 8 – 28 lutego 2021 r. Dotyczyły przyłączenia do Rzeszowa: części sołectwa Racławówka z gminy Boguchwała, sołectwa Kielanówka z gminy Boguchwała oraz sołectwa Malawa z gminy Krasne.

Za przyłączeniem do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Racławówka opowiedziało się blisko 86% ankietowanych; przeciwko było niecałe 4%, natomiast około 10% respondentów wstrzymało się od głosu.

Podobne wyniki uzyskano w odpowiedzi na pytanie „Czy jesteś za zmianą granic Rzeszowa, polegającą na włączeniu do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Malawa z Gminy Krasne”. „Za” opowiedziało się ponad 86% ankietowanych; przeciwko było nieco ponad 4% ankietowanych, natomiast ponad 9% wstrzymało się od głosu.
Reklama
88% ankietowanych udzieliło odpowiedzi „Jestem za” na pytanie o przyłączenie do Rzeszowa obszaru sołectwa Kielanówka, 4.1% było przeciw; blisko 7,5% ankietowanych wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały w sprawie zmiany granic zostanie skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa, która odbędzie się pod koniec marca. Jeśli radni przyjmą ten projekt, miasto przygotuje wniosek o zmianę granic, który zostanie złożony u wojewody podkarpackiego. Wojewoda, po zaopiniowaniu wniosku, przekaże go do Warszawy. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic podejmie Rada Ministrów do końca lipca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Reklama