Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.
 
W tym roku Web.Master podkarpacki cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się ponad 600 uczniów ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Finałowy etap tego wydarzenia odbył się 21 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim 30 najlepszych młodych programistów z regionu: 15 uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
 
– Zainteresowanie jakim cieszy się konkurs web.Master podkarpacki to dobry znak dla branży informatycznej – komentuje Tomasz Kras, nauczyciel informatyki z Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. – Na rynku pracy możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie pracownikami, którzy posiadają umiejętności z zakresu programowania i analitycznego myślenia. – dodaje.
 
Konkurs jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się 7 marca i polegał na uzupełnieniu testu online udostępnionego na platformie e-learningowej dostarczonej przez firmę Ideo. Na jego podstawie spośród 600 uczestników wyłoniono po 15 najlepszych z każdej kategorii wiekowej, którzy w drugim, finałowym etapie zmierzyli się z zadaniami praktycznymi z zakresu programowania stron internetowych.
 
Reklama
– Drugi etap, związany z zadaniami praktycznymi, był dla mnie o wiele łatwiejszy – mówi Bartosz Słysz, zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. – Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się, gdy potrzebowałem stworzyć ułatwienie do pewnej gry. Od tego się zaczęło, a teraz już wiem, że swoją przyszłość wiążę z branżą IT. – dodaje.
 
Okazuje się, że zainteresowanie branżą IT wśród podkarpackiej młodzieży jest ogromne. Jak zapewniają organizatorzy rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności uczniów z roku na rok jest coraz wyższy. Najlepsi uczestnicy, oprócz nagród, otrzymują zaproszenie do odbycia praktyki lub stażu w Ideo Sp. z o.o.
 
Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy letni kierunek z Jasionki. Od kwietnia polecimy na Maltę

RZESZÓW/JASIONKA. Niskokosztowy Ryanair uruchamia dziewiąty kierunek z lotniska w Jasionce. Od 2 kwietnia 2025 roku r będzie można polecieć bezpośrednio na Maltę.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 18-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa, przejeżdżający na hulajnodze przez przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód osobowy. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Reklama