Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie. Obiekt powstaje na osiedlu Pobitno. Będzie miał ponad 60 arów powierzchni.

Już od jakiegoś czasu trwają prace przy realizacji zielonej inwestycji w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie. Nowy park kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej będzie podzielony na kilka stref:

- Strefa placu zabaw dla dzieci – pojawią się w niej m.in. tyrolka, huśtawki, wieża, domek dla dzieci.

- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania

- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.

- Strefa parku leśnego – zamontowane zostaną w niej m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży, budki dla ptaków.

Reklama

Poszczególne strefy zostaną połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Park powstaje w miejscu otoczonym piękną zielenią. Będzie ona uzupełniona nasadzeniami blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin. Ustawione zostaną także ławki i siedziska-pniaki.

Zieleniec w rejonie SP nr 12 zostanie oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Ma być gotowa jeszcze w tym roku. Koszt budowy parku to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z budżetu państwa.

Więcej zdjęć z realizacji inwestycji znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Reklama