Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B. Co więcej, nowe rozkłady, choć nie będą obowiązywać, pozostaną na przystankach.

Obserwując niektóre poczynania Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie można odnieść wrażenie, że innowacyjne podejście kończy się w momencie dostarczenia do taboru innowacyjnych autobusów. Fakt ten potwierdza sprawa związana ze zmianą rozkładu jazdy linii 0A i 0B, o której informowaliśmy TUTAJ.

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą Podkarpackiego Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, które o nowym rozkładzie dowiedziało się (podobnie jak pozostali mieszkańcy Rzeszowa)… z nowych tabliczek na przystankach. Zauważmy, że żadnej innej informacji aż do dnia dzisiejszego nie było, a zmiany miały zostać wprowadzone od 1 marca.
Reklama
 „O zmianach rozkładów, które mają wejść w życie od 1 marca dowiedzieliśmy się najpierw dość przypadkowo - tak jak bardziej spostrzegawczy mieszkańcy Rzeszowa - z wywieszonych już nowych tabliczek rozkładowych na przystankach” – wyjaśniał Dominik Bąk, prezes zarządu PSMK.

Nowy rozkład to mniej kursów, mniejsza częstotliwość odjazdów i dość duże przerwy pomiędzy przyjazdem autobusów w godzinach poza szczytem.

Nowe tabliczki z rozkładem jazdy pozostaną zamontowane na przystankach, pomimo tego, że kursy autobusów odbywać się będą według „starych” godzin odjazdów. Zarząd Transportu Miejskiego o zmianie decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych:

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów kończy rundę zasadniczą zwycięstwem 3-1

RZESZÓW. Statuetkę MVP otrzymał Bartłomiej Lemański.

Rzeszów

W Pro-Familii przeprowadzą badania najnowszym rezonansem magnetycznym na NFZ

RZESZÓW. Badania zostaną przeprowadzone w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rzeszów

Po meczu Resovii Rzeszów z Widzewem Łódź zatrzymano ośmiu pseudokibiców

RZESZÓW. W spotkaniu 24. kolejki II ligi rzeszowska drużyna zremisowała z Widzewem Łódź 1-1.

Rzeszów

24 marca odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Hasło biegu to: „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera”.

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Reklama