Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

Dodano: 06.10.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień. Z kolei prezydent Rzeszowa zdecydował o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech POP’ach.

Przełom września i października to okres wzmożonego ruchu w Punktach Obsługi Podróżnego w związku z koniecznością przedłużenia uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla uczniów (wg. danych ZTM dotyczy to ok. 13 tys. osób) oraz przyjazdem nowych studentów, którzy chcą wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską.

Wniosek o wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej można wypełnić drogą elektroniczną, ale już po jej odbiór oraz zapisanie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską, należy zgłosić się osobiście do jednego z Punktów Obsługi Podróżnego, co w okresie natężonego ruchu powoduje tworzenie się długich kolejek w POP’ach.

Na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego pojawił się komunikat z przeprosinami dla mieszkańców, którzy zmuszeni są do czekania w długich kolejkach na wydanie karty miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

- Na wstępnie chcemy przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację, za to że przedłużenie ważności karty miejskiej i skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów wiąże się dla Państwa z kłopotami i długim oczekiwaniem w kolejkach - czytamy w komunikacie.

Dalej ZTM informuje o krokach jakie podjął w celu usprawnienia obsługi pasażerów, w tym m.in. o zwiększeniu liczby pracowników w Punktach Obsługi Pasażera. Zapewnia również, że pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą uniknąć takich problematycznych sytuacji w przyszłości. - Prowadzimy prace zmierzające do przystosowania organizacji oraz systemów informatycznych, tak aby w kolejnych latach uniknąć powtórzenia tegorocznych problemów – czytamy w komunikacie.
Reklama
Z kolei zdaniem Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, działania podjęte przez ZTM okazały się niewystarczające, aby rozwiązać problem długich kolejek w POP’ach, dlatego też wczoraj podjął decyzję o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską do 31 października br. oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech punktach.

- Ponieważ dotychczasowe działania ZTM dotyczące obsługi mieszkańców i przedłużania ważności karty miejskiej aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów, okazały się niewystarczające, zadecydowałem, że uczniowie z zapisanym na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w roku szkolnym 2021/2022 (ubiegły rok szkolny) do 31 października br. mogą korzystać z ulgi pod warunkiem posiadania aktualnej legitymacji szkolnej (tj. podbitej na rok szkolny 2022/2023) -  napisał Konrad Fijołek w mediach społecznościowych. - Dodatkowo od 6 do 31 października wydłużona zostanie obsługa podróżnych w trzech punktach, z których korzysta największa liczba mieszkańców. Zarząd Transportu Miejskiego będzie obsługiwał pasażerów w punktach w galerii Nowy Świat i Plaza od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 20:00, natomiast w punkcie na Dworcu Lokalnym przy  ul. Towarnickiego 7, od poniedziałku do soboty od 8:00 do 21:00 – dodał prezydent.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Reklama