Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień. Z kolei prezydent Rzeszowa zdecydował o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech POP’ach.

Przełom września i października to okres wzmożonego ruchu w Punktach Obsługi Podróżnego w związku z koniecznością przedłużenia uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla uczniów (wg. danych ZTM dotyczy to ok. 13 tys. osób) oraz przyjazdem nowych studentów, którzy chcą wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską.

Wniosek o wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej można wypełnić drogą elektroniczną, ale już po jej odbiór oraz zapisanie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską, należy zgłosić się osobiście do jednego z Punktów Obsługi Podróżnego, co w okresie natężonego ruchu powoduje tworzenie się długich kolejek w POP’ach.

Na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego pojawił się komunikat z przeprosinami dla mieszkańców, którzy zmuszeni są do czekania w długich kolejkach na wydanie karty miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

- Na wstępnie chcemy przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację, za to że przedłużenie ważności karty miejskiej i skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów wiąże się dla Państwa z kłopotami i długim oczekiwaniem w kolejkach - czytamy w komunikacie.

Dalej ZTM informuje o krokach jakie podjął w celu usprawnienia obsługi pasażerów, w tym m.in. o zwiększeniu liczby pracowników w Punktach Obsługi Pasażera. Zapewnia również, że pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą uniknąć takich problematycznych sytuacji w przyszłości. - Prowadzimy prace zmierzające do przystosowania organizacji oraz systemów informatycznych, tak aby w kolejnych latach uniknąć powtórzenia tegorocznych problemów – czytamy w komunikacie.
Reklama
Z kolei zdaniem Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, działania podjęte przez ZTM okazały się niewystarczające, aby rozwiązać problem długich kolejek w POP’ach, dlatego też wczoraj podjął decyzję o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską do 31 października br. oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech punktach.

- Ponieważ dotychczasowe działania ZTM dotyczące obsługi mieszkańców i przedłużania ważności karty miejskiej aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów, okazały się niewystarczające, zadecydowałem, że uczniowie z zapisanym na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w roku szkolnym 2021/2022 (ubiegły rok szkolny) do 31 października br. mogą korzystać z ulgi pod warunkiem posiadania aktualnej legitymacji szkolnej (tj. podbitej na rok szkolny 2022/2023) -  napisał Konrad Fijołek w mediach społecznościowych. - Dodatkowo od 6 do 31 października wydłużona zostanie obsługa podróżnych w trzech punktach, z których korzysta największa liczba mieszkańców. Zarząd Transportu Miejskiego będzie obsługiwał pasażerów w punktach w galerii Nowy Świat i Plaza od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 20:00, natomiast w punkcie na Dworcu Lokalnym przy  ul. Towarnickiego 7, od poniedziałku do soboty od 8:00 do 21:00 – dodał prezydent.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji rzeszowskiego Centrum Informacji Turystycznej

RZESZÓW. Nowa lokalizacja, dla osób poszukujących informacji o rzeszowskich atrakcjach, znajdzie się przy ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Reklama