Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12. Kolejne zmiany dotyczą rozkładów linii nr 36, 38 i 49.

W dniu 18 listopada br. na trasę linii nr 12 wyjechały autobusy o zwiększonej pojemności. Tego samego dnia Zarząd Transportu Miejskiego otrzymał od operatora informację, że w związku z remontowanym odcinkiem ul. Jana Pawła II i zwężeniem odcinka jezdni (ruch wahadłowy), nie ma możliwości przy obecnych warunkach drogowych kontynuowania obsługi linii nr 12 autobusami przegubowymi.

Grozi to niebezpieczeństwem przewożonych pasażerów i potencjalnym uszkodzeniem pojazdu. Po zakończeniu remontu ul. Jana Pawła II na trasę powrócą autobusy przegubowe. Obecnie na kursy linii nr 12 wysyłane są autobusy o możliwie największej pojemności.

ZTM informuje również, że w związku z trwającym procesem dostosowania czasów przejazdów międzyprzystankowych do warunków drogowych, z dniem 25 listopada br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 36, 38 i 49.
Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Rzeszów

Nowy rzeszowski basen oficjalnie otwarty

RZESZÓW. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie nowego rzeszowskiego basenu, który powstał przy ul. Matuszczaka

Rzeszów

Ścieżka biegowa na rzeszowskich Bulwarach gotowa

RZESZÓW. Zakończono prace przy budowie nowego odcinka profesjonalnej ścieżki biegowej na Bulwarach nad Wisłokiem. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,2 mln zł.

Reklama