Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

"Droga na tamę" - premiera słuchowiska o zabójstwie ks. Popiełuszki i spotkanie z autorem

Dodano: 18.10.2019 r. / ViC

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na premierę radiową słuchowiska DROGA NA TAMĘ połączoną ze spotkaniem autorskim ze Zbigniewem Branachem – twórcą scenariusza inspirowanego życiem ks. Jerzego Popiełuszki. Wydarzenie odbędzie się 20 października 2019 r o godz. 19:00 w studio koncertowym im. Tadeusza Nalepy przy ul. Zamkowej 3.

Premiera nieprzypadkowo zbiega się z przypadającą w tym roku 35. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana Solidarności, budziciela ludzkiej godności w czasie nocy stanu wojennego, okrutnie zamordowanego przez specjalną grupę komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

Zbigniew Branach autor znanych książek o zabójstwie ks. Jerzego, przygotował scenariusz słuchowiska "Droga na tamę" o okolicznościach śmierci duchownego. Powstało ono w Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie.

Przesłanie Jerzego Popiełuszki ma uniwersalny charakter i dziś też pozostaje dla wszystkich Polaków wyzwaniem, zaś utwór Zbigniewa Branacha przez swoją gorzką wymowę wydaje się niepokojąco aktualny i współczesny.

W powstanie słuchowiska zaangażowani byli znani artyści - występują aktorzy teatrów im. Wandy Siemaszkowej i "Maska" w Rzeszowie oraz chór Magnificat parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

Adaptacja i reżyseria słuchowiska - Andrzej Zajdel.

Zaproszenia do zdobycia na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ponad 370 zdjęć na wystawie XXII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

Do końca kwietnia w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie można oglądać wystawę prac podkarpackich fotografów w ramach XXII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych.

Aktualności

Chcą dać "drugie życie" niechcianym meblom. Nowa inicjatywa RDK w ramach "Reggae nad Wisłokiem"

Rzeszowski Dom Kultury zachęca mieszkańców Rzeszowa oraz lokalne firmy do wzięcia udziału w nowej ekologicznej inicjatywie pod nazwą „Drugie życie mebli”. Jej celem jest stworzenie strefy chillout podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu...

Aktualności

Zosia Nowakowska i Wojtek Myrczek zaśpiewają piosenki z lat 20. i 30.

W programie m.in.: Połóż Dłoń Na Dłoni, To Ostatnia Niedziela, Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą, The Way You Look Tonight, Over The Rainbow, Już Nie Zapomnisz Mnie, Miłość Ci Wszystko Wybaczy.

Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu Wege Pogadanki

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na czwarte spotkanie z cyklu WEGE POGADANKI, które odbędzie się w piątek 19 kwietniaw Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Aktualności

Bazos, Bruch i Mozart w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Grecka dyrygentka Maria Bazou poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu. Solistką wieczoru będzie skrzypaczka Oriana Masternak. Zabrzmią utwory Bazosa, Brucha i Mozarta.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Trzy sceny, kilkudziesięciu artystów [PEŁNY LINE-UP]

Już za niespełna miesiąc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się największa studencka impreza na Podkarpaciu. Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili już pełen line-up. Karnety dostępne w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Aktualności

Kolejny koncert z cyklu Etno Wiosna. Wystąpi Kapela na Dobry Dzień

27 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Kapela na Dobry Dzień. Będzie to kolejny w tym sezonie koncert w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Reklama