Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Kolejne dwie artystki dołączają do line-upu Rzeszowskich Juwenaliów

Dodano: 20.02.2024 r. / ViC

Daria Zawiałow i Kayah dołączyły do listy wykonawców, którzy wystąpią na 29. Rzeszowskich Juwenaliach. Obydwie piosenkarki zagrają na scenie głównej.

Największa studencka impreza na Podkarpaciu w tym roku odbędzie się w dniach 10 – 11 maja 2024 r. , na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie barwny korowód, który przemaszeruje z rzeszowskiego Rynku na miejsce imprezy.

W tym roku na trzech scenach odbędzie się łącznie 24 koncerty, po 8 na każdej. Do ogłoszonych do tej pory wykonawców: PRO8L3M, Żabson, Kwiat Jabłoni, Golec uOrkiestra, dołączyły właśnie Daria Zawiałow (10 maja) oraz Kayah (11 maja), które wystąpią na scenie głównej.

Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali również sporo innych atrakcji.

 

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Wystarczyły jej trzy albumy by rozkochała w sobie tysiące fanów. Rok 2023 stoi pod znakiem nowego rozdziału w jej twórczości. Nowe piosenki! Nowy album! Nowy Producent! Nowa energia! Za nowy album odpowiada Bartek Dziedzic (producent choćby „Grandy” czy „Małomiasteczkowego”). Pierwsze single zadomowiły się na szczytach list przebojów wszystkich rozgłośni radiowych.

Daria dwukrotnie tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra w ‘20 i ’21 roku.

W 2021 roku została laureatką nagrody MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act!!! Jest laureatką aż 5 statuetek Fryderyk w tym za Artystkę roku, Album roku i Utwór roku.

Wszystkie trzy jej albumy uzyskały status Platynowej Płyty.

(info ze strony wytwórni Kayax)

Kayah

KAYAH to wybitna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z takich wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, „Podatek od miłości”, „Dawaj w długą”, czy niedawnego hitu nagranego wraz z Viki Gabor – „Ramię w  ramię”. Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała, Kayah & Royal Quartet, Transoriental Orchestra i świąteczny „Gdy pada śnieg”). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała  najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah – MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, czy Yasmin Levy.

 

W ostatnim czasie Kayah wchodzi we współpracę z wieloma artystami reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Mieliśmy okazję posłuchać jej kolaboracji z raperem KęKę w nowej wersji „Supermienki 2018”, hymnu dziewczyńskiej solidarności z Viki Gabor w „Ramię W Ramię”, wakacyjnego przeboju z zespołem Pectus „Przejazdem”, zaangażowanego singla z Nickiem Sincklerem „Kochaj różnym być”, czy folkowego utworu „Płacz nad młodością, co odchodzi” z Karoliną Cichą. Ostatnio wydała kolejny duet z Patrycją Kazadi, zatytułowany „Ganesha”. Aktualnie pracuje nad nową płytą, do której wydany został już pierwszy singiel „Odnaleźć siebie”.

(info ze strony wytwórni Kayax)

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Najlepsze ilustracje dla dzieci z całego świata. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Okręgowym

Od 8 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie będzie można zobaczyć prace nagrodzone podczas Biennale Ilustracji Bratysława 2025 – jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych ilustracji książkowej dla dzieci.

Aktualności

Modelki na Rzeszowskich KultURaliach

„Jeden z najszybciej rosnących zespołów na polskiej scenie muzycznej. Od 2023 roku ich utwory zdobyły już setki milionów wyświetleń w serwisach streamingowych, a refreny błyskawicznie trafiają na playlisty i do social mediów”...

Aktualności

Kultowy „Żywot Briana” wraca na wielki ekran. Seanse w Zorzy w kwietniu i w maju

W kwietniu w maju Kino Zorza organizuje cztery seanse specjalne, podczas których będzie można zobaczyć na wielkim ekranie kultowy film „Żywot Briana” według Monty Pythona w zremasterowanej wersji. Bilety są już w...

Aktualności

Symfonia „Apokaliptyczna” Brucknera zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

Już w najbliższy piątek, 27 marca 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą czeskiego dyrygenta Jiřího Petrdlíka wykona monumentalne dzieło Antona Brucknera – VIII Symfonię c-moll „Apokaliptyczną"

Aktualności

Ponad 420 tys. zł dla RDK na zwiększenie dostępności oferty

Dzięki pozyskanym przez Rzeszowski Dom Kultury środkom o łącznej wysokości 423 tysięcy złotych wprowadzone zostaną rozwiązania ułatwiające korzystanie z kultury w Rzeszowie osobom o różnych potrzebach – nie tylko osobom z niepełnosprawnościami,...

Aktualności

„Piosenka w Meloniku”. Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Galowy, gwiazdą Igor Herbut

Do sprzedaży trafiły bilety na Koncert Galowy tegorocznej edycji festiwalu „Piosenka w Meloniku” organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Igor Herbut. Przewodniczącym jury jest Robert Janowski.

Aktualności

Tradycyjne pisanki wielkanocne na wystawie WDK. Jeśli Ci się spodobają, możesz je kupić

Do 28 marca 2026 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie można podziwiać Wystawę Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Ekspozycja prezentuje pisanki z regionu, wykonane tradycyjnymi metodami. Ostatniego dnia wystawy, podczas finisażu ich...

Aktualności

Ulubiony pianista rzeszowskiej publiczności Grzegorz Niemczuk wraca do Rzeszowa już 22 kwietnia. Tym razem zagra na fortepianie Fazioli!

Filharmonia Podkarpacka już 22.04 ponownie stanie się sceną wydarzenia, na które melomani czekają z niecierpliwością. Do Rzeszowa powraca Grzegorz Niemczuk – pianista światowego formatu i artysta, którego publiczność darzy tu szczególną sympatią....

Reklama