Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Kultowy horror w kinie Zorza. Jedyny pokaz połączony z prelekcją o przemocy w filmie

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

- To jeden z nielicznych perfekcyjnych filmów w historii kina – tak o filmie „Teksańska masakra piłą mechaniczną” z 1974 roku, mówi reżyser Quentin Tarantino. Już we wtorek (27 maja) o godz. 20:00 w kinie Zorza odbędzie się jedyny pokaz tego klasyka. – Warto zobaczyć ten film na dużym ekranie. Tym bardziej, że przed seansem odbędzie się prelekcja, która dodatkowo, wzbogaci jego przekaz fabularny – zachęca Katarzyna Reizer z kina Zorza.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną” to nie tylko kultowy horror, który zapoczątkował jedną z najważniejszych serii w dziejach gatunku. To także wielkie filmowe wydarzenie, które mimo niewielkiego budżetu i braku znanych nazwisk w obsadzie zmieniło oblicze amerykańskiego horroru. Przyzwyczajeni do mało brutalnych, często pociesznych horrorów widzowie po raz pierwszy spotkali się z prawdziwą grozą – z horrorem, który w brutalny sposób komentował sytuację amerykańskiego społeczeństwa w latach siedemdziesiątych.

Oryginalna „Teksańska masakra piłą mechaniczną” stała się przebojem i przedmiotem analiz na długie dekady. Film był opisywany jako „wielkie dzieło sztuki” i porównywany do greckiej tragedii w wersji gore, a wśród jego fanów znaleźli się między innymi Quentin Tarantino i Nicolas Winding Refn.

Teraz, po pół wieku od premiery, „Teksańska masakra piłą mechaniczną” w zremasterowanej wersji 4K, której widzowie jeszcze nie widzieli - będzie wyświetlana w kinie Zorza. Przed seansem odbędzie się prelekcja dotycząca zjawiska przemocy i kanibalizmu w kulturze i filmie. – To nie jest „głupi” horror dla nastolatków. To bardzo niepokojący film, który w swoim czasie wzbudzał ogromne emocje. Zresztą – stanowił też w pewnym seansie przestrogę przed zabieraniem autostopowiczów – zachęca Katarzyna Reizer z kina Zorza.

Projekcja filmu odbędzie się we wtorek (27 maja) o godz. 20:00. Bilety 17 zł


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Queens of Soul muzyczną gwiazdą Karpackiej Majówki

W dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Karpacka Majówka, która będzie połączeniem trzydniowego jarmarku, Święta Paniagi i kolejnej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Zwieńczeniem majówki...

Aktualności

"Zrozumiesz jak dorośniesz" - Aleksandra Radomska z nowym programem w Rzeszowie

Aleksandra Radomska, okularnica z ADHD, która od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, a od 2021 roku również na scenie, powraca z nowym programem. W kwietniu wystąpi w Rzeszowie.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Reklama