Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

„Mąż i żona” - premiera nowej sztuki Teatru im. Wandy Siemaszkowej

Dodano: /

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zapowiada kolejną premierę, przedostatnią w tym sezonie - będzie to "Mąż i żona" Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Sławińskiego. Pokaz premierowy odbędzie się w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK 25 maja o godz. 19:00.

„Mąż i żona” to pełna humoru podróż przez świat małżeńskich perypetii hrabiego Wacława, jego żony Elwiry, ich przyjaciela Alfreda i pokojówki Justysi. Pełna błyskotliwych dialogów i niezwykłych postaci sztuka doskonale balansuje pomiędzy absurdalnymi sytuacjami a wciąż aktualnymi tematami związanymi z miłością, lojalnością, wzajemnym zrozumieniem i zaufaniem. W „Mężu i żonie” Fredro w sposób uniwersalny i humorystyczny ukazał życie polskiej szlachty oraz obyczaje i konwenanse społeczne swojej epoki, w których do dziś możemy się przeglądać.

W reżyserowanym przez Marcina Sławińskiego spektaklu historię miłosnego czworokąta opowiedzą Dagny Mikoś w roli Elwiry, Paulina Sobiś w roli Justysi, Karol Kadłubiec w roli Wacława, Kacper Pilch w roli Alfreda oraz Stanisław Twaróg w roli kamerdynera. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, a autorką kostiumów jest Weronika Krupa.

Spektakl „Mąż i żona” realizowany jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. Scena Wędrowna. Bilety do nabycia w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK lub przez stronę www.kupbilecik.pl.

W spektaklu występują: Dagny Mikoś, Paulina Sobiś, Karol Kadłubiec, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg. Za reżyserię i opracowanie muzyczne odpowiada Marcin Sławiński. Twórca scenografii jest Wojciech Stefaniak. Kostiumy przygotowała Weronika Krupa.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Koncert Portal Blues na zakończenie festiwalu „Ziemia Dzieciństwa”. Wstęp wolny

Koncert zespołu Portal Blues zakończy tegoroczny Festiwal Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa” organizowany po raz piąty przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Występ odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 maja o godz. 22:00.

Aktualności

Nocne zwiedzanie rzeszowskich instytucji kultury. Program Nocy Muzeów 2025

Już w najbliższą sobotę, 17 maja stolica Podkarpacia po raz kolejny odkryje po zmroku swoje tajemnice. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, 19 rzeszowskich instytucji otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Aktualności

Rzeszowskie KultURalia Studenckie 2025. Nowi wykonawcy w line-upie

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów ogłosili kolejnych wykonawców. Do line-upu dołączyli: The Dumplings oraz Young Igi. Hasło tegorocznego święta studentów brzmi: „Rozświetlaj miasto z nami”.

Aktualności

Cyrk Safari ponownie w okolicach Rzeszowa. Zaplanowano dwa występy

Już za kilka dni, w okolice Rzeszowa ponownie przyjedzie cyrk Safari. Zaplanowano dwa widowiska – w Tyczynie i w Trzebownisku. Na cyrkowej arenie wystąpi międzynarodowy skład artystów z różnych zakątków świata -...

Aktualności

Startują zapisy na letnie półkolonie z Rzeszowskim Domem Kultury

Na małych uczestników czekają zajęcia kreatywne, gry i zabawy, wycieczki, warsztaty i dużo więcej, a wszystko to pod opieką doświadczonych instruktorów. Zapisy startują już 12 maja 2025 roku o godzinie 17:00.

Aktualności

Tegoroczne KultURalia odbędą się w nowym miejscu. Znamy pierwszych wykonawców

Dwa dni wypełnione koncertami, nowa lokalizacja oraz pierwsi wykonawcy – organizatorzy rzeszowskich KultURaliów stopniowo ujawnią szczegóły tegorocznej imprezy.

Aktualności

Ruszył nabór prac na 23. Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne

Do 31 maja 2025 r. koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mogą zgłosić się do udziału w 23. Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych organizowanych pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedziel-ski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Reklama