Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Specjalny pokaz filmu "Wiking" w kinie Zorza. Gościem aktor i kaskader Jacek Jagódka

Dodano: /

W niedzielę (1 maja) o godz. 19:00 w kinie Zorza odbędzie się specjalny seans filmu „Wiking”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z pochodzącym z Podkarpacia aktorem i kaskaderem Jackiem Jagódką, który wystąpił w filmie. Spotkanie poprowadzi dziennikarka i prezenterka - Anna Sabat. Wydarzenie jest organizowane wspólnie z Podkarpacką Komisją Filmową.

- Jacek Jagódka wystąpił w ponad 50 hollywoodzkich produkcjach. Poznał gwiazdy takie jak: Natalie Portman, Nicole Kidman, Margot Robbie, Christoph Waltz czy Alexander Skarsgard. Myślę, że po obejrzeniu tak rewelacyjnego filmu jak Wiking, będzie to ciekawa propozycja dla naszych widzów, żeby porozmawiali z aktorem o tym co działo się na planie - mówi Katarzyna Kazanecka z działu marketingu kina Zorza.

Jacek Jagódka jest aktorem i kaskaderem. Urodził się w Stalowej Woli, rodzimym mieście Grzegorza Rosińskiego twórcy "Thorgala". Wystąpił m.in. w: Eternals", "Gra o tron", "Gwiezdne Wojny - Łotr 1", "Śmierć na Nilu", "Judy", "Anihilacja", "355", "Wiedźmin", "King's Man: Pierwsza misja".

O filmie:

Wiking, to trzeci pełnometrażowy film w dorobku Roberta Eggersa. W filmie wystąpili, m.in. Alexander Skarsgard, Nicole Kidman, Etan Hawke i Bjork.

Młody książę Amleth (Alexander Skarsgard) jest u progu stania się mężczyzną, gdy jego ojciec, król Aurvandil War Raven (Ethan Hawke) zostaje brutalnie zamordowany przez wuja Fjolnira (Claes Kasper Bang), który porywa matkę chłopca- księżną Gudrún (Nicole Kidman). Uciekając łodzią ze swojego królestwa, dziecko poprzysięga zemstę.

Dwie dekady później Amleth  jest wikingiem najeżdżającym słowiańskie wioski, gdzie pewna czarownica (Björk),  przypomina mu o jego przysiędze: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja. Podróżując na statku z niewolnikami do Islandii, Amleth dostaje się na  farmę swojego wuja z pomocą Olgi( Anya Taylor-Joy), zniewolonej słowiańskiej kobiety - i wyrusza, by dotrzymać przysięgi. (opis dystrybutora)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bajka Disco Club zamyka się. W marcu trzy ostatnie imprezy pożegnalne

„Z ciężkim sercem, ale i ogromną wdzięcznością ogłaszamy, że nadszedł czas, by zakończyć działalność naszego klubu”. Po ośmiu latach działalności, jeden z największych obiektów na klubowej mapie Rzeszowa kończy działalność.

Aktualności

Jest program 64. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Wśród gwiazd m.in. Placido Domingo i Paul Young

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 15 maja – 8 czerwca 2025r. Wśród gwiazd: Placido Domingo – jeden z najwybitniejszych artystów operowych, a także charyzmatyczny soulowo-popowy wokalista Paul Young!

Aktualności

Taniec, śpiew, plastyka, sport i wiele wiele więcej. Rusza nabór na zajęcia w Centrum Młodzieży w Rzeszowie

15 marca 2025 r. startują zapisy na zajęcia w pracowniach Centrum Młodzieży w Rzeszowie na rok szkolny 2025/2026. Do wyboru jest kilkadziesiąt różnego rodzaju aktywności w kilku lokalizacjach na terenie miasta. Są...

Aktualności

WDK w Rzeszowie zaprasza na teatralną podróż do świata PRL’u

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 23 marca br. W Wojewódzkim Domu Kultury wystawiony zostanie spektakl zatytułowany „Nasz Mały PRL”.

Aktualności

Jubileusz 35-lecia zespołu Impet. Dwa widowiska i wywiad z Bernadettą Wojtuń - Sikorą, kierownikiem i choreografem zespołu

35 lat minęło jak jeden dzień! Działający przy Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet”, świętuje Wielki Jubileusz – 35-lecie istnienia. Z tej okazji już 15 marca 2025 r. w...

Aktualności

W weekend do Rzeszowa przyjeżdża cyrk Safari – z nowym namiotem i najnowszym programem ,,Dream Circus"

Cyrk Safari, jeden z najstarszych cyrków w Polsce, już w najbliższy weekend rozłoży swój namiot w Rzeszowie. W programie międzynarodowy skład artystów z Ukrainy, Bułgarii, Polski, Hiszpanii i Kenii.

Aktualności

Finisaż wystawy zdjęć Zbigniewa Furmana i spotkanie z autorem

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na wyjątkowe, wieczorne spotkanie z fotografią oraz autorem wystawy pt. "Męskie Rozmowy", Zbigniewem Furmanem. FInisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek, 14 marca 2025 o godz. 18:00.

Aktualności

Muzyka Erica Claptona zabrzmi w Rzeszowskich Piwnicach

Z okazji 80. urodzin legendy rocka, Erica Claptona, pod koniec marca w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Clappton - A Tribute to Eric Clapton.

Reklama