Rzeszów - Sobota, 21.02.2026
Reklama

Strachy Na Lachy dołączają do line-upu Rzeszowskich Juwenaliów

Dodano: 18.02.2026 r. / Redakcja

Strachy na Lachy na Rzeszowskich Juwenaliach - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Strachy na Lachy na Rzeszowskich Juwenaliach - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów nie zwalniają tempa i ogłaszają kolejny zespół, który rozkręci publiczność najlepszego w Polsce festiwalu studenckiego. DO grona wykonawców dołączyła właśnie grupa Strachy na Lachy.

Najlepsze Juwenalia w Polsce

Tegoroczne Juwenalia odbędą się w dniach 8–9 maja 2026 roku na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Na uczestników czekają dwa dni koncertów i ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach: Scenie PRz, Scenie Brend oraz Scenie Bunkier.

Tradycyjnie święto studentów rozpocznie się na rzeszowskim Rynku, gdzie dojdzie do symbolicznego przekazania kluczy do miasta. Następnie ulicami Rzeszowa przejdzie barwny korowód, który dotrze na teren kampusu Politechniki.

Rzeszowskie Juwenalia wyrobiły sobie renomę wydarzenia, którego line-upy nie odstają od tych festiwalowych. Co roku przyjeżdżają tu największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na koncerty przychodzą tłumy słuchaczy (nie tylko studentów). W 2025 roku na imprezie zagrało aż 26 artystów, między innymi Lady Pank, Szpaku, Jan-rapowanie, Mrozu, Kult, Sobel czy Young Leosia.

O dużej renomie Rzeszowskich Juwenaliów może również świadczyć fakt, że 10 października 2025 roku po raz czwarty zdobyły tytuł Najlepszych Juwenaliów w Polsce.

Strachy na Lachy w line-upie

Do ogłoszonego wcześniej line-upu dołączył zespół Strachy na Lachy. Grupa wystąpi na scenie głównej w pierwszy dzień imprezy, tj. 8 maja obok takich wykonawców jak Enej, Lady Pank czy Kacperczyk.

Strachy na Lachy to polski zespół rockowy założony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza. Grupa, znana z charakterystycznych tekstów i energetycznych koncertów, zadebiutowała w 2003 roku albumem „Strachy na Lachy”. Na przestrzeni lat zespół wydał kilka cenionych płyt, m.in. „!To!” oraz „Przechodzień o wschodzie”, umacniając swoją pozycję na polskiej scenie alternatywno-rockowej.

Aktualny line-up z podziałem na sceny i dni prezentuje się następująco:

ScenaPRz

8 maja

  • Kacperczyk
  • Lady Pank
  • Enej
  • Strachy na Lachy

9 maja

  • Myslovitz
  • Dżem
  • Nocny Kochanek

ScenaBrend

8 maja

  • Kizo
  • Żabson
  • Malik Montana
  • White 2115

9 maja

  • Bambi
  • PRO8L3M
  • Zippy Ogar
  • Sentino

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Ave Teatr powraca po wakacyjnej przerwie. W weekend dwa spektakle

W ten weekend w Instytucie Muzyki UR wystawione zostaną dwie sztuki: „Mąż mojej żony” oraz „Kobieta na zamówienie”.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty i wystawa w ramach projektu "Kurhanin ze Słociny"

Rzeszowski Dom Kultury realizuje projekt „Kurhanin ze Słociny” inspirowany postacią Stanisława Gliwy

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do festiwalu "O Laur Rzecha"

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-16 listopada.

Aktualności

Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska w Rzeszowie. Spotkania, monodram i przegląd filmów reżysera

Kino za Rogiem Cafe organizuje tydzień z reżyserem Markiem Koterskim i z aktorką Małgorzatą Bogdańską.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" - premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

Premierowe pokazy odbędą się w dniach 24 i 25 września o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4.

Reklama