Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Wielkie pożegnanie wakacji w Parku Papieskim. Polsko-Ukraińska Wioska Artystyczna dla Dzieci

Dodano: 29.08.2022 r. / ViC

W poniedziałek, 29 sierpnia 2022 r. Rzeszowski Dom Kultury organizuje wielką plenerową imprezę na pożegnanie wakacji. Wydarzenie odbędzie się w ramach Polsko-Ukraińskiej Wioski Artystycznej dla Dzieci w Parku Papieskim w Rzeszowie.

Polsko-Ukraińska Wioska Artystyczna dla Dzieci to moc bezpłatnych atrakcji integrujących mieszkańców Rzeszowa i województwa podkarpackiego z przebywającymi w Rzeszowie dziećmi z Ukrainy, które zmuszone zostały do ucieczki przed wojną. 

W bogatym programie wydarzenia znajdą się występy i pokazy sceniczne, strefy warsztatowe oraz wieczorny koncert, podczas którego wystąpią zespoły VALENTINA acoustic oraz Słowiany. Dodatkowo na uczestników wydarzenia czekać będą: foto budka, przejazd bryczką, lody, muffinki, lemoniada oraz urządzenia pneumatyczne i animacje dla dzieci.

Szczegółowy program:

16:00 – 20:00

  • Występy i pokazy sceniczne: występy ludowych zespołów śpiewaczych i tanecznych prezentujących tradycyjne polskie i ukraińskie tańce i piosenki wraz z specjalnym koncertem Mobilna Filharmonia – na Ludowo
  • Strefy warsztatowe charakterystyczne dla kultury polskiej i ukraińskiej
  • Strefa kulinarna: degustacja dań tradycyjnych kuchni polskiej i ukraińskiej
  • Strefa rękodzieła: prezentacje rękodzieła artystycznego
  • Strefa malucha: przestrzeń do zabawy i wypoczynku dla mam z najmniejszymi dziećmi
  • Warsztaty „Świat w otwartych granicach”: warsztaty malarskie i garncarskie z kołem garncarskim
  • Punkt pomocy prawnej i psychologicznej

20:00 – 22:00

  • Koncert VALENTINA acoustic
  • Koncert zespołu Słowiany

Wydarzenie jest finansowane ze środków UNICEF i udział w nim jest bezpłatny.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

The Dumplings wypada z line-upu KultURaliów, dołączają Brathanki

Nowe wiadomości od organizatorów XIII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich. Do line-upu imprezy dołącza zespół Brathanki. Niestety z rozpiski wypadaThe Dumplings.

Aktualności

Kino Letnie. Rusza wakacyjny cykl pokazów plenerowych w Zorzy

Projekcja filmu „Terapia dla par” hiszpańskiego reżysera Gerardo Herrero zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. W ramach cyklu „Kino Letnie”, od maja do września wyświetlonych zostanie 18 filmów.

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Reklama