Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Wojskowe mundury na nowej wystawie w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Dodano: 13.11.2025 r. / Redakcja

Od 11 listopada w gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja 19 można oglądać wyjątkową wystawę „Wojskowy szyk, czyli jak na defiladzie”.

Na wystawie prezentowane są mundury galowe, wyjściowe i służbowe Wojska Polskiego – ze szczególnym uwzględnieniem jednostek górskich, a także mundury wyjściowe formacji górskich państw NATO.

Wystawa powstała przy współpracy z Klubem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i obejmuje służbowe stroje wojskowe od 1945 r. po czasy współczesne.

Ekspozycja dostępna jest dla zwiedzających do końca lutego 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

PUNKOWY PERFORMANCE

Koncert formacji Siksa w Rzeszowskich Piwnicach

Siksa to duet stworzony przez wokalistkę i performerkę Alex Freiheit i basistę Piotra "Burima" Buratyńskiego. To nie tylko zespół muzyczny, to manifest artystycznej odwagi, połączenia osobistych doświadczeń oraz wyjątkowej ekspresji scenicznej.

Wtorek z klasyką

Seksmisja - kultowa komedia Juliusza Machulskiego na dużym ekranie

Dokładnie w dniu 40-lecia premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe przypomni kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

Aktualności

PDF. Jacek Stankiewicz o fotografiach Rzeszowa "z różnych szuflad"

29 kwietnia w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu „Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne (PDF)”.

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Aktualności

Znamy pełny program tegorocznego Święta Paniagi

Jarmark rękodzieła, korowód zespołów, koncerty, pokazy i spektakle to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa podczas Święta Paniagi. Tegoroczne wydarzenie uświetni występ zespołu “Viva Santana” Cichoński - Torres Band.

Aktualności

Maj z dobrym filmem w DKF Klaps [REPERTUAR]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny miesiąc z wyjątkowymi, nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Reklama