Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

"Zemsta" wraca na deski teatru Maska

Dodano: /

Po długiej przerwie, na deski teatru Maska wraca jeden z najbardziej lubianych tytułów - ZEMSTA Aleksandra Fredry w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę oraz we wtorek, środę i czwartek w przyszłym tygodniu.

Jeden zamek, dwa rody i wieczne spory. Powodów jest tysiąc - mniej lub bardziej błahych. O dziurę w murze. O to, że... Zresztą, czy to ważne o co? Ważne, że to my mamy rację, a nie oni. I to oni powinni zostać ukarani, ośmieszeni.

Choć prapremiera sztuki hrabiego Aleksandra Fredry odbyła się niemal dwa wieki temu, ZEMSTA pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej ukochanych polskich sztuk.

Wciąż na nowo obdarzany rolą lustra, w którym odbijamy rodzimą rzeczywistość sąsiedzkiego piekiełka, tekst ZEMSTY nie zestarzał się ani na jotę, bo i nasze narodowe przywary nadal trzymają się mocno. Pomimo "konfliktogennej" tematyki Fredrowski świat namalowany jest jednak ciepłymi, życzliwymi barwami, osładzając gorzką niekiedy prawdę o Polakach. Utwór pozostaje przede wszystkim niedościgłą komedią, napisaną charakterystyczną, wpadającą w ucho mistrzowską frazą, skrzącą się od ciętego humoru. Polecamy!

Pokazy „Zemsty” odbędą się w dniach:

- niedziela 7.01.2024 o godz. 18.00

- wtorek, środa i czwartek ( 9, 10 i 11.01.2024 ) o godz. 9.00 i 11.30

W kasie Teatru Maska dostępne są jeszcze pojedyncze miejsca na wybrane terminy.

 

ZOBACZ STYCZNIOWY REPERTUAR TEATRU MASKA

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wielkie taneczne wydarzenie już 26 kwietnia w Rzeszowie

10 zespołów zaprezentuje się podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Dnia Tańca organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Reklama