Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

24-latek oskarżony o zabójstwo. Ofiarę dźgnięto 9 razy nożem, a ciało schowano w wersalce

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
LEŻAJSK. W dniu 31 maja 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom powiatu leżajskiego 24 letniemu Kamilowi W. oraz 33 letniemu Krzysztofowi R. Chodzi o zabójstwo podczas libacji alkoholowej.

W dniu 18 września 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku został poinformowany przez Mirosława G., właściciela mieszkania w bloku przy ul. Staszica w Leżajsku, że w wersalce znajdują się zwłoki 52-letniego Zbigniewa K.

W trakcie śledztwa ustalono, że  Kamil W. podczas libacji alkoholowej w nocy 16 września 2018 r. zadał pokrzywdzonemu kilkadziesiąt dźgnięć 9-cio centymetrowym nożem, w tym głównie w okolice nóg i ud, a także zadał cięcia twarzy i głowy oraz ranę kłutą klatki piersiowej, która poprzez żebra uszkodziła lewe płuco.

Zadane rany skutkowały wykrwawieniem się pokrzywdzonego, a w konsekwencji doprowadziły do jego śmierci. Ciało zmarłego Kamil W. i Krzysztof R. schowali w wersalce.
Reklama
Rano około godziny 8 – 9 rano Kamil W. i Krzysztof R. udali się do mieszkania pokrzywdzonego, skąd zabrali należące do niego przedmioty o wartości około 4 000 zł oraz pieniądze w kwocie co najmniej 9000 zł.

Drzwi do mieszkania otworzyli za pomocą kluczy należących do zmarłego. Za skradzione pieniądze oskarżeni sfinansowali 3 dniowy pobyt w ekskluzywnym hotelu w Rzeszowie, wykonanie tatuaży, zakupili markową odzież i alkohol.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych czynów. Obaj oskarżeni byli uprzednio wielokrotnie karani w tym za kradzieże i rozboje.

Kamilowi W. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie pozbawienie wolności, zaś Krzysztofowi R. kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie ropczycko-sędziszowskim

PODKARPACIE. 31-latek, kierujący oplem, zginął na miejscu.

Podkarpacie

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł podczas policyjnego patrolu

ROPCZYCE. Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z pomocy społecznej?

PODKARPACIE. Systematycznie maleje liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Podkarpacie

Wypadki przy pracy. Wzrosła liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

PODKARPACIE. Wskaźnik wypadkowości w okresie styczeń-wrzesień w Polsce wyniósł 3,91.

Podkarpacie

Ukradł pluszaki z automatu. Chciał nimi obdarować swoją dziewczynę

KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ukradł maskotki z automatu do sprzedaży zabawek.

Podkarpacie

Pożar hali produkcyjnej. Droga relacji Jarosław-Sieniawa zablokowana

PODKARPACIE. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, droga wojewódzka nr 870 jest zablokowana.

Podkarpacie

Coraz bliżej realizacji kolejnego odcinka S19. Jest zgoda wojewody

PODKARPACIE. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie skody z dostawczym renault. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PODKARPACIE. W wyniku zderzenia skody z dostawczym renaultem, do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby.

Reklama