Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

61-latek zaatakował maczetą kobietę i mężczyznę

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 61-letni mieszkaniec powiatu sanockiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna zaatakował maczetą kobietę, a następnie mężczyznę, który chciał mu odebrać niebezpieczne narzędzie. W chwili zatrzymania przez policjantów, miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze z komendy w Sanoku, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło pod koniec lipca, w jednej z miejscowości na terenie gminy Sanok. 61-letni mężczyzna przed domem uderzył maczetą w kark 44-latkę. Na pomoc kobiecie ruszył jej szwagier, który usiłował wyrwać sprawcy niebezpieczne narzędzie. On także został raniony w głowę i rękę.

Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 61-latek został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania naruszenia czynności narządów ciała.

Policjanci złożyli wniosek o tymczasowy areszt 61-latka. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu nawet kara 25 lat pozbawienia wolności.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wpadł w poślizg i dachował. Pojazdem podróżowało pięć osób

SĘDZISZÓW MŁP. Kierowca osobowego mercedesa, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał do rowu, a następnie dachował. 

Podkarpacie

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

ŁAŃCUT. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podkarpacie

Groźny wypadek w Lubenii. Dwie osoby ranne

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Lubenii. Kierowca audi A3 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. W wypadku ucierpiał on i pasażer.

Podkarpacie

Otwarto nowy blok operacyjny

STALOWA WOLA. Będzie możliwość wykonywania większej liczby zabiegów.

Podkarpacie

Do 5 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 22-latek wpadł do silosu

PODKARPACIE. Pokrzywdzony zdołał zadzwonić z telefonu komórkowego prosząc go o pomoc. Zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Spada liczna aptek. 80,5 proc. magistrów farmacji to kobiety

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 687 aptek ogólnodostępnych oraz 124 punkty apteczne.

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Reklama