Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Co nas czeka podczas 5. edycji Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbi?

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
PODKARPACIE. Łukasz Czepiela, Maciej Pospieszyński, czy Biało - Czerwone Iskry – takie gwiazdy zaprezentują się 2 czerwca przed podkarpacką publicznością na lotnisku w Turbi podczas piątej edycji Podkarpackich Pokazów Lotniczych.

O atrakcjach, jakie będą towarzyszyć tej lotniczej imprezie, która w tym roku będzie połączona z 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej mówiono podczas konferencji prasowej. Tegoroczne pokazy, które odbędą się 2 czerwca będą wyjątkowe, gdyż zaplanowane zostały jako wydarzenie wieńczące XX Szybowcowe Mistrzostwa Europy, odbywające się w dniach 11-26 maja br. na lotnisku w Turbi.

„Podkarpackie Pokazy Lotnicze są imprezą, która wędruje po całym Podkarpaciu, w zależności od rodzaju lotniska. My z kolei, jako organizator tej imprezy staramy się dopasowywać do możliwości każdego lotniska. Dobrze wiemy, że samoloty uczestniczące w pokazach nie muszą wcale lądować na określonym lotnisku, mogą przylecieć na pokaz i lądować na innym” – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Reklama
Perełką na pokazach ma być samolot P-51 Mustang – amerykański jednosilnikowy myśliwiec z okresu drugiej wojny światowej. Wcześniej 11 maja na błoniach w Stalowej Woli odbędzie się piknik promujący unijne inwestycje w regionie i zarazem będzie to uroczyste otwarcie szybowcowych mistrzostw. Będzie to przedsmak pokazów, bo w programie imprezy jest przelot wojskowej grupy samolotów Orlik.

Dotychczas Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbywały się w Mielcu, w Rzeszowie i w Krośnie, gromadząc ponad 140 tysięcy ludzi, nie tylko z Podkarpacia, ale i z innych województw. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 20 tys. osób.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 2,4 tys. nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 17 osób [2.02.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 2442 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Przetarg na realizację S19 Babica - Jawornik z pozytywnym wynikiem kontroli Prezesa UZP

PODKARPACIE. Kolejnym krokiem w kierunku realizacji inwestycji będzie podpisanie umowy z wykonawcą.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1400 zakażeń, 6 zgonów [1.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1429 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

ŁAŃCUT. Po intensywnych dwóch miesiącach prac konserwatorskich, Muzeum-Zamek w Łańcucie od 1 lutego 2022 r. otwiera się dla zwiedzających. 

Podkarpacie

Tragiczny finał poszukiwań 61-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono na polu

PODKARPACIE. Kilkadziesiąt osób zaangażowanych było w poszukiwanie 61-letniej mieszkanki Oleszyc. Jej zaginięcie zgłosiła rodzina. Niestety kobietę znaleziono martwą na polach uprawnych.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Bezpieczna Autostrada A4’’. Skontrolowano blisko 100 kierowców

PODKARPACIE. Policjanci podsumowali piątkowe działania pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’ na podkarpackim odcinku autostrady.  Do kontroli zatrzymano blisko 100 kierowców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [31.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 959 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. Zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty

PODKARPACIE. Wysoką cenę zapłaci 32-letni rowerzysta, który jechał w stanie nietrzeźwości. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Reklama