Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

Dodano: 15.10.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Liczba osób zakażonych w województwie podkarpackim stale rośnie. Dziś potwierdzono rekordową liczbę nowych zakażeń – 420 przypadków. Coraz więcej pacjentów zgłasza się również do mobilnych punktów pobrań, w celu wykonania badania na obecność Covid-19.

Z danych podkarpackiego oddziału NFZ wynika, że najwięcej pacjentów zgłasza się do punktów w Przemyślu i Krośnie, w związku z czym tam w pierwszej kolejności podjęto działania zmierzające do przyspieszenia czasu oczekiwania na wymaz – wydłużono godziny pobrań oraz wprowadzono dodatkowe numery telefonów, pod którymi można umówić się na konkretny termin badania.

„Decyzje zmierzające do zniwelowania tak długiego czasu oczekiwania zostały podjęte niezwłocznie we współpracy z placówkami ochrony zdrowia i dwa punkty w Przemyślu i Krośnie, w których czas oczekiwania był największy podjęły już odpowiednie działania. – informuje Rafał Śliż, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Punkty drive-thru na Podkarpaciu

Obecnie w województwie podkarpacki funkcjonuje 25 punktów pobrań. Zlokalizowane są najczęściej przy szpitalach, izbach przyjęć lub większych placówkach. Punkty w Przemyślu, Mielcu, Łańcucie, Leżajsku, Sędziszowie i Tarnobrzegu otwierają się już o godzinie 6 i 7 rano. Jako ostatnie, o godzinie 19 kończą pracę punkty w Lubaczowie i Nowej Dębie.

Wkrótce uruchomione zostaną dodatkowe cztery punkty pobrań - trwają rozmowy zmierzające w tym kierunku.
Reklama
Wybór konkretnego punktu należy wyłącznie do pacjenta i nie musi on ograniczać się do naszego województwa. Zatem osoby, którym łatwiej udać się do Małopolski, województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego, mogę bez żadnych problemów wykonać badanie w dowolnym punkcie w kraju.

Jak uzyskać skierowanie na badanie?

Skierowanie na badanie jest wystawiane w systemie elektronicznym bez papierowych druków, a pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty).
Dzięki takiemu rozwiązaniu, skierowanie nie zostanie zgubione czy zniszczone, a ponadto każdy punkt pobrań ma dostęp do naszego skierowania natychmiast po jego wprowadzeniu przez lekarza.
Warto również pamiętać, że lekarz rodzinny ma od dłuższego czasu możliwość skierowania swojego pacjenta na takie badanie, jeśli po przeprowadzonym badaniu w gabinecie bądź wywiadzie telefonicznym (teleporada) stwierdzi taką konieczność.
 
Lista punktów pobrań


Aktualna listę punktów pobrań można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie Podkarpackiego Oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl (u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości). Informacje o punktach pobrań można również uzyskać dzwoniąc na bezpłatną, całodobową linię Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590.

Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu, pod który warto wcześniej zadzwonić umawiając się wstępnie na badanie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policyjny pościg za młodym kierowcą. Miał 200 km/h na liczniku, ponad 1,3 promila i był pod wpływem narkotyków

PODKARPACIE. Po krótkim pościgu, jarosławscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę Seata, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, pędząc z prędkością blisko 200 km/h. 20-latek zakończył niebezpieczną jazdę dachując na posesji...

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Na DK19 wprowadzono ruch wahadłowy, utrudnienia potrwają kilka miesięcy

PODKARPACIE. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wprowadzeniu na drodze krajowej nr 19 w Wyżnem i Iskrzyni ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. - Zmiany w organizacji ruchu związane...

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów na DK19 w Wyżnem. 1 osoba w szpitalu, utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Dziś rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wyżne doszło do zderzenia trzech pojazdów: busa, porsche i ciężarowego Volvo. Trasa w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do...

Podkarpacie

Mimo zimy, postępują prace na budowie S19 na Podkarpaciu [ZDJĘCIA, VIDEO]

PODKARPACIE. Od połowy grudnia do połowy marca trwa zimowa przerwa na budowach dróg, podczas której wykonawcy mogą wstrzymać roboty. Mimo tego, prace na poszczególnych odcinkach drogi ekspresowej S19 postępują. Generalna Dyrekcja Dróg...

Podkarpacie

4-kilometrowy odcinek Małej Pętli Bieszczadzkiej do rozbudowy. Jest ZRID

PODKARPACIE. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie uzyskał decyzję ZRID dla 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 894 od Polańczyka do Wołkowyi. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja podkarpackich dróg wojewódzkich w...

Podkarpacie

Nocny wypadek w powiecie przeworskim. 6 osób rannych

PODKARPACIE. W Kisielowie w powiecie przeworskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – Skody i Volkswagena. W wypadku rannych zostało 6 osób. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Próbne obciążenie pali pod wiadukt na S19 Dukla - Barwinek

PODKARPACIE. Na jednym z czterech wiaduktów powstających na budowanym odcinku drogi ekspresowej S19 Dukla – Barwinek, przeprowadzono próbne obciążenia pali wielkośrednicowych. Każdy z pali został obciążony siłą oko 520 ton. Całą operacja...

Podkarpacie

Tragiczny pożar w Markowej. Nie żyje około 70-letnia kobieta, ranni strażacy

MARKOWA. Około 70-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze drewnianego domu w Markowej niedaleko Łańcuta. Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala z obrażeniami odniesionymi podczas akcji.

Reklama