Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Miał ponad 3 promile i pływał rowerkiem wodnym. W pewnym momencie mężczyzna wskoczył do wody

Dodano:

fot. KMP Tarnobrzeg
fot. KMP Tarnobrzeg
TARNOBRZEG. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który po Jeziorze Tarnobrzeskim pływał rowerkiem wodnym. Na przejażdżkę po wodach jeziora zabrał kolegę i kilka puszek piwa. Beztroski wypoczynek mógł zakończyć się tragicznie, gdyż mężczyzna w pewnym momencie wskoczył do wody i zaczął pływać.

Wczoraj przed godz. 18, policyjni wodniacy, podczas patrolowania Jeziora Tarnobrzeskiego, zwrócili uwagę na jeden z pływających rowerków wodnych. Przebywali na nim dwaj mężczyźni, a obok nich znajdowały się puszki z piwem.

Jeden z mężczyzn, widząc zbliżający się patrol wodny, wstał z rowerka, wskoczył do wody i zaczął płynąć. Jezioro w tym miejscu ma głębokość ponad 40 metrów. Funkcjonariusze natychmiast wydostali go na pokład łodzi. Podczas legitymowania okazało się, że 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega jest pod wyraźnym działaniem alkoholu.
Reklama
Badanie wykazało w jego organizmie 3,2 promila alkoholu. Podczas interwencji 34-latek oświadczył policjantom, że wskoczył do wody, aby popływać i się ochłodzić. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości drugiego mężczyzny, u niego badanie wykazało 1,5 promila alkoholu.

Pijanych amatorów wodnego wypoczynku przetransportowano na brzeg jeziora, a sprzęt pływający odholowano do bazy WOPR. Mężczyźni zostali usunięci z kąpieliska i ukarani mandatami.   

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem. 11-latka trafiła do szpitala

PODKARPACIE. 11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Nieprzytomną dziewczynkę w łazience znalazła jej matka. W mieszkaniu stwierdzono podwyższony poziom tlenku węgla.  

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na DW 875. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. W miejscowości Przyłęk, na drodze wojewódzkiej nr 875 doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 2 tys. zakażeń, 3 zgony [25.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2004 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 3 osoby.  Wyzdrowiało 812 osób. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1500 nowych zakażeń, brak zgonów [24.01.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1481 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Wyzdrowiało 1257 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 2001 zakażeń, 2 zgony [23.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2001 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 2 osoby. Przybyło 1017 ozdrowieńców.

Podkarpacie

Ponad 2300 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. 26 osób zmarło [22.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2329 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju i na Podkarpaciu [21.01.2022]

PODKARPACIE. „Mamy 36 665 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku pandemii.

Podkarpacie

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego Podkarpacia.

Reklama