Rzeszów - Czwartek, 07.05.2026
Reklama

Najpierw spowodował kolizję, później uciekł. 19-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie

Dodano: 03.01.2019 r.

fot. KMP Krosno
fot. KMP Krosno
KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali 19-latka, który kierując volkswagenem uszkodził trzy zaparkowane samochody. Młody mężczyzna był pijany, miał około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

We wtorek około godz. 13.30, oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wieniawskiego w Krośnie doszło do kolizji drogowej, której sprawca oddalił się. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynikało, że kierujący volkswagenem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na przykościelny parking, uszkadzając trzy stojące tam samochody.

Następnie kierowca golfa oraz podróżujący z nim pasażer, pieszo oddalili się z miejsca zdarzenia. W kolizji nikt nie ucierpiał. Policjanci rozpoczęli poszukiwania uczestników zdarzenia. Po chwili na miejscu pojawił się 19-letni mieszkaniec gminy Chorkówka, który przyznał się do spowodowania kolizji.

Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało około 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Cztery godziny później do krośnieńskiej komendy zgłosił się 20-letni pasażer golfa. Mężczyzna był pijany. Policyjny alkometr wykazał u niego około 2 promile alkoholu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19. Droga w kierunku Lublina zablokowana

PODKARPACIE. Na odcinku drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Zdziary , a węzłem Lasy Janowskie ciężarówka wypadła z drogi i wjechała do rowu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w miejscowości Równe. Nie żyje 40-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 40-letni kierowca mercedesa zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć z auta zakleszczonego mężczyznę. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Ponad 12 kilometrów będzie miała obwodnica Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał decyzję środowiskową dla inwestycji.

Podkarpacie

Oddano do ruchu 20 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Tuż przed świętami, do użytku kierowców oddano dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Krosno – Miejsce Piastowe oraz Miejsce Piastowe – Dukla. To w sumie ponad 20 km nowej trasy.

Podkarpacie

Cztery osoby ranne w wypadku w Orzechówce

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały cztery osoby. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają brzozowscy policjanci.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Połomii

PODKARPACIE. 53-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód. Strzyżowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Tragiczna noc na podkarpackich drogach. W trzech wypadkach zginęły trzy osoby

PODKARPACIE. Trzy wypadki, trzy ofiary śmiertelne – to bilans tragicznej nocy na podkarpackich drogach. W Zarzeczu kierująca volkswagenem polo najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, którego życia nie udało się uratować. W...

Podkarpacie

Powstanie most w Dąbrówkach k. Łańcuta. Przekazano plac budowy

PODKARPACIE. Strabag wybuduje most na rzece Wisłok w Dąbrówkach koło Łańcuta. Wykonawcy oficjalnie przekazano plac budowy wykonawcy.

Reklama