Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Osiem haubic „Krab”, wyprodukowanych w Stalowej Woli, trafiło do Wojska Polskiego

Dodano:

fot. Huta Stalowa Wola S.A
fot. Huta Stalowa Wola S.A
STALOWA WOLA. 22 czerwca br. Hutę Stalowa Wola opuścił konwój 8 samobieżnych haubic „Krab”, produkowanych przez wchodzącą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hutę Stalowa Wola S.A. Sprzęt, stanowiący główny element Dywizjonowych Modułów Ogniowych „Regina”, trafi do 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie.

Dostawa odbędzie się w ramach realizacji umowy z 14.12.2016 r. pomiędzy Hutą Stalowa Wola S.A. oraz Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Porozumienie zakłada dostarczenie Wojsku Polskiemu czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie REGINA. Umowa o wartości przekraczającej 4,5 mld złotych jest jedną z największych w historii polskiego przemysłu obronnego.

HSW S.A. rozpoczęła już produkcję seryjną wyposażenia dla pierwszego (a biorąc pod uwagę umowę wdrożeniową – drugiego), Dywizjonowego Modułu Ogniowego „Regina”, składającego się z 24 sh „Krab” kal. 155 mm. W skład każdego DMO Regina wchodzą, poza środkami ogniowymi, także 3 wozy dowódczo-sztabowe (WDSz), 8 wozów dowódczych (WD) różnego szczebla, 6 wozów amunicyjnych (WA) i wóz remontu uzbrojenia i elektroniki (WRUiE). Cała umowa opiewa na dostawę 4 DMO, a więc 96 haubic wraz z wozami dowodzenia i logistycznymi.
Reklama
„Dziś jest doniosły dzień w kalendarzu naszej Spółki, w którym dostarczamy pierwszy seryjny DMO do Sił Zbrojnych RP. To efekt wytężonej pracy całego zespołu HSW SA. Postawiliśmy na wysoką jakość naszego sprzętu oraz na terminowość, spełniając tym samym wszystkie zobowiązania wynikające z umowy na dostawy DMO Regina. Z satysfakcją i życzeniami, aby jak najlepiej im służyły, przekazujemy żołnierzom na wyposażenie 8 samobieżnych haubic Krab oraz pozostałe elementy uzbrojenia DMO” - podkreślał Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Źródło: Huta Stalowa Wola S.A
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Po 13 latach wróciły pociągi na trasę Mielec - Padew

PODKARPACIE. Zakończyła się kompleksowa wymiana torów na odcinku z Mielca do Padwi Narodowej. Od tygodnia na wyremontowanej trasie kursują pociągi osobowe Pol-Regio.

Podkarpacie

Dachowanie forda w Iwoniczu. 4 osoby ranne

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę, na odcinku drogi krajowej nr 28.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Brzezówce. Nie żyje 30-letni kierowca

PODKARPACIE. 30-latek podczas wyprzedzania uderzył w samochód ciężarowy z naczepą. Niestety, na skutek obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

S19 Domaradz - Krosno. Podpisano umowę na realizację drogi

PODKARPACIE. Inwestycję o wartości nieco ponad miliard złotych wykona firma Mostostal Warszawa.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku budowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Pozytywnym wynikiem zakończyła się kontrola przetargu na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka.

Podkarpacie

Rozpoczyna się budowa nowego mostu kolejowego w Przemyślu

PRZEMYŚL. W listopadzie rozpoczną się prace przy przebudowie mostu kolejowego im. Tadeusza Porembalskiego w Przemyślu i budowie nowej przeprawy przez rzekę San.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z motocyklem w Łańcucie. 2 osoby trafiły do szpitala

ŁAŃCUT. Ruchu na drodze wojewódzkiej nr 877 odbywa się wahadłowo.

Podkarpacie

Wypadek w Łańcucie. Zderzyły się trzy pojazdy

ŁAŃCUT. Łańcuccy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 94 w Łańcucie. W wyniku zderzania trzech pojazdów do szpitala trafiły cztery osoby.

Reklama