Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Policja podsumowała majowy weekend na drogach Podkarpacia

Dodano: 04.05.2022 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. 25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 62 nietrzeźwych kierowców – to bilans długiego weekendu na drogach Podkarpacia. Policjanci podsumowali akcję „Majowy weekend 2022”.

Policyjne działania na drogach województwa rozpoczęły się w piątek (29.04) i trwały do wtorku (3.05). W ciągu tych kilku dni, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Dbali, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.
Reklama
W ciągu majowego weekendu doszło do 25 wypadków, w których rannych zostało 28 osób. Niestety, były też 2 ofiary śmiertelne. W piątek, 29 kwietnia, w miejscowości Kopki w powiecie niżańskim, 61-letni rowerzysta został śmiertelnie potrącony przez opla astrę. Z kolei w niedzielę, w Przedmieściu Czudeckim w powiecie strzyżowskim zginął 51-letni motocyklista. Mężczyzna jadąc motocyklem marki Harley Davidson najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata.

Podczas długiego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 62 nietrzeźwym kierowcom.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zablokowana Wisłostrada przy Tarnobrzegu. W wypadku zginęło dziecko

TARNOBRZEG. Do wypadku doszło około godz. 11.30 w Tarnobrzegu na Wisłostradzie.

Podkarpacie

Grupa Orlen rozpocznie poszukiwania gazu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Uruchomienie produkcji gazu planowane jest na koniec 2020 roku.

Podkarpacie

Policzono zwierzynę w poł.-wsch. Polsce. Mamy 40,5 tys. saren, 551 żubrów i 1,8 tys. dzików

PODKARPACIE. W południowo-wschodniej Polsce bytuje m.in. blisko 14 tys. jeleni, 40,5 tys. saren oraz ponad 500 łosi.

Podkarpacie

31-latek chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki. Wpadł podczas kontroli

DĘBICA. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Podkarpacie

13 mln zł na drogi trafiło w ręce samorządowców z Podkarpackich gmin

PODKARPACIE. Pieniądze zostana przeznaczone na budowę i modernizację dróg dojazdowych, zakup sprzętu do pomiaru gruntów oraz odkrzaczanie gruntów rolnych.   

Podkarpacie

Najpierw potrącił rowerzystę, później wyszedł z samochodu i pieszo opuścił miejsce wypadku

PODKARPACIE. Kierowca bmw potrącił rowerzystę i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podkarpacie

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska

PODKARPACIE. Zakończenie budowy planowane jest w marcu 2021 r.

Podkarpacie

Nie zapanował nad spadochronem. 27-latek upadł na murawę lotniska

KROSNO. Instruktor spadochronowy podczas lądowania doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Reklama