Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Remont DK77 na odcinku Turbia – Agatówka. Od piątku utrudnienia w ruchu

Dodano: 21.05.2026 r. / Redakcja

DK77, fot. GDDKiA
DK77, fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu remontu drogi krajowej nr 77. Prace ruszają w piątek, 22 maja, i obejmą odcinek o długości 1,9 km – od skrzyżowania z drogą gminną w Turbi (ul. Akacjowa) do włączenia drogi gminnej w Agatówce (ul. Graniczna). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Celem inwestycji jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej nr 77. Zakres prac obejmuje między innymi frezowanie istniejącej nawierzchni oraz wykonanie nowej warstwy ścieralnej na jezdni głównej, skrzyżowaniach i w zatokach autobusowych. Dodatkowo uzupełnione zostaną pobocza, przeprowadzona będzie regulacja wysokościowa kratek ściekowych, a także odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

Na czas robót wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy powinni przygotować się na ruch wahadłowy podczas frezowania i układania nowej nawierzchni, sterowany ręcznie, a także na ruch wahadłowy w obrębie skrzyżowań w czasie prowadzenia prac – również kierowany ręcznie. Wystąpią ponadto krótkotrwałe zmiany lokalizacji przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych w obrębie jezdni głównej.

Reklama

GDDKiA apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest do końca czerwca.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rok 2020 będzie na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego

PODKARPACIE. W urzędzie marszałkowskim przyjęto projekt uchwały ustanawiający rok 2020 na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego.

Podkarpacie

Ukradł psa, którego wartość wynosiła ok. 1000 zł. Grozi mu 5 lat więzienia

JAROSŁAW. Początkiem lutego, mężczyzna ukradł psa rasy york terrier czekającego przed sklepem na właścicielke.

Podkarpacie

Silne wiatry na Podkarpaciu. 135 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Podkarpacie

Pożar na Podkarpaciu. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. 20 lutego na terenie województwa podkarpackie dwie osoby straciły życie w wyniku pożarów.

Podkarpacie

Rozpoczęto budowę kolejnego odcinka S19

Inwestycja warta ponad 272 mln zł ma być gotowa w 2022 roku. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Nisku. Kierowca peugeota wjechał pod tira

NISKO. Do wypadku doszło ok. godz. 7.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 w Nisku z ul. Rzeszowską.

Podkarpacie

Ambasador Izraela gościł na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alexander Ben Zvi  przyjechał na Podkarpacie w związku z wręczenia medalu "SPR Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Podkarpacie

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów

PODKARPACIE. Trasa rowerowa z Soliny do Zakopanego będzie miała długość ok. 256 km.

Reklama