Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Remont DK77 na odcinku Turbia – Agatówka. Od piątku utrudnienia w ruchu

Dodano: 21.05.2026 r. / Redakcja

DK77, fot. GDDKiA
DK77, fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu remontu drogi krajowej nr 77. Prace ruszają w piątek, 22 maja, i obejmą odcinek o długości 1,9 km – od skrzyżowania z drogą gminną w Turbi (ul. Akacjowa) do włączenia drogi gminnej w Agatówce (ul. Graniczna). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Celem inwestycji jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej nr 77. Zakres prac obejmuje między innymi frezowanie istniejącej nawierzchni oraz wykonanie nowej warstwy ścieralnej na jezdni głównej, skrzyżowaniach i w zatokach autobusowych. Dodatkowo uzupełnione zostaną pobocza, przeprowadzona będzie regulacja wysokościowa kratek ściekowych, a także odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

Na czas robót wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy powinni przygotować się na ruch wahadłowy podczas frezowania i układania nowej nawierzchni, sterowany ręcznie, a także na ruch wahadłowy w obrębie skrzyżowań w czasie prowadzenia prac – również kierowany ręcznie. Wystąpią ponadto krótkotrwałe zmiany lokalizacji przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych w obrębie jezdni głównej.

Reklama

GDDKiA apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest do końca czerwca.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Blisko 100 strażaków gasiło pożar hotelu w Chotowej k. Dębicy

Prawie 100 strażaków gasiło pożar w kompleksie wypoczynkowym w Chotowej niedaleko Dębicy, do którego doszło wczoraj. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Sanoka. Kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

W związku z trwającymi pracami przy budowie obwodnicy Sanoka, od 27 maja wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Lipińskiego oraz wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie wjazdu z...

Podkarpacie

Zaginął 43-letni mieszkaniec Przeworska. Jego zwłoki wyłowiono z rzeki

PODKARPACIE. 31 maja funkcjonariusz wydziału kryminalnego odnalazł w wodzie zwłoki. 

Podkarpacie

Użądliły go pszczoły, był uczulony. W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik uratowali życie i zdrowie mężczyzny, którego użądliły pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Sytuacja była na tyle krytyczna, że w akcji pomógł śmigłowiec LPR

Podkarpacie

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Podkarpacie

Bez uprawnień, mając 2 promile wiozła samochodem dwójkę dzieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniej kobiecie, która pijana i bez uprawnień do kierowania przewoziła samochodem dwójkę dzieci.

Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy w kilku gminach na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa, ostrzeżenie meteorologicznne 3 stopnia dla 6 powiatów i 2 stopnia dla 19 powiatów.

Reklama