Rzeszów - Poniedziałek, 06.10.2025
Reklama

Rozbudowa DK84 Zagórz - Lesko. Kolejny przetarg na dokumentację projektową

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Zagórz – Lesko. Poprzednie postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich ofert.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym oraz przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU). Termin składania ofert mija 14 listopada br.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie powiatów sanockiego i leskiego, w ciągu DK84 pomiędzy miejscowościami Zagórz i Lesko. W ramach rozbudowy nawierzchnia drogi zostanie dostosowana do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Zakres prac przewiduje m.in.: budowę i przebudowę obiektów inżynierskich, zabezpieczenie osuwisk, wykonanie dodatkowego pasa do wyprzedzania na podjeździe, a także budowę chodników i zatok postojowych.

Reklama

Inwestycja obejmuje również budowę dwóch mostów: na rzece Osława w Zagórzu oraz na rzece San w Postołowie. Długość planowanego odcinka wynosi około 4,9 km.

ównym celem rozbudowy drogi krajowej nr 84 jest zwiększenie jej nośności, tak aby mogła obsługiwać ruch pojazdów ciężarowych o nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Inwestycja ma również poprawić komfort podróżowania oraz zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w tym pieszych i rowerzystów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Trwają prace na budowie obwodnicy Łańcuta

PODKARPACIE. Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie robót budowalnych na obwodnicy Łańcuta sięga 63 %.

Podkarpacie

740 rodzin z Podkarpacia otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki

PODKARPACIE. W tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w województwie podkarpackim zaangażowanych było ponad 16 tysięcy darczyńców.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 225 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 11 osób.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus. Duży spadek liczby zakażeń na Podkarpaciu [21.12.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano najniższą dobową liczbę zakażeń od 7 października.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu najmniej zakażeń w skali kraju [18.12.2020]

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie uplasowało się na ostatnim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń potwierdzonych w ciągu ostatniej doby.

Podkarpacie

Nie żyje 33-latek. Najprawdopodobniej zatruł się czadem

PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci młodego mężczyzny. 33-latek najprawdopodobniej zatruł się czadem.

Podkarpacie

Znamy szpitale, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych

PODKARPACIE. Opublikowano listę szpitali w województwie podkarpackim, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych. Będzie ich 29.

Reklama