Rzeszów - Poniedziałek, 21.07.2025
Reklama

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

Dodano:

fot. Biuro Prasowe Energa SA
fot. Biuro Prasowe Energa SA
SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski.  Dzięki ponad 7 tys. głosów pokonała 15 innych miast z całej Polski i zdobyła nagrodę główną: sprzęt AGD wart 50 tys. zł.

Głosujący w plebiscycie najwięcej głosów oddali na reprezentujący Podkarpacie Sędziszów Małopolski. W „Świeć się z Energą” wygrywa każdy z 16 finalistów – zwycięzca zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i najbardziej wartościowe nagrody, pomoc od Grupy Energa trafi jednak także do pozostałych 15 miast biorących udział w finale.

Każde z nich wywalczyło zestawy sprzętu AGD o wartości 10 000 zł. Doroczny plebiscyt to dobroczynna akcja Grupy Energa, która od 10 już lat docenia miejscowości, które dbają o swoją oprawę w okresie świątecznym.

„Cieszę się, że udało nam się wygrać jubileuszową 10. edycję akcji  "Świeć się z Energą”. Nagrody otrzymane od Grupy Energa przyniosą wiele radości naszym mieszkańcom” – mówi Bogusław Kmieć burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.
Reklama
Sędziszów Małopolski potwierdził zasadę, że szczególnie średnie i mniejsze miejscowości angażują się w tę rywalizację – cenne nagrody dla potrzebujących mieszkańców są bowiem bardzo realną pomocą zwłaszcza dla niedużych społeczności. Formuła plebiscytu sprawia, że o tym, kto wygra decyduje mobilizacja i determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji i systematyczne głosowanie.

W regionalnym etapie plebiscytu miast wzięło udział 159 miejscowości. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich od 11 do 23 stycznia zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Zwyciężył Sędziszów Małopolski, zdobywając 7340 głosów. Kolejne miejsca zajęły Katowice i Łomża.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 800 nowych zakażeń. Duża liczba zgonów [10.12.2021]

PODKARPACIE.MZ potwierdziło 833 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 1080 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarły 63 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 950 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarły 33 osoby – 30 z nich miało choroby współtowarzyszące.

Podkarpacie

900 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 23 osoby [8.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 900 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 23 zgony w wyniku zakażenia koronawirusem, w tym 21 z nich dotyczyło osób z chorobami współistniejącymi.

Podkarpacie

Trudne warunki drogowe na Podkarpaciu. Policjanci apelują o ostrożność

PODKARPACIE. Padający śnieg, śliska i mokra nawierzchnia od rana uprzykrzają życie kierowcom. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drogach Rzeszowa i Podkarpacia.

Podkarpacie

Blisko 30-kilometrowy odcinek S19 oddany do ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi szybkiego ruchu, łączącej Rudnik nad Sanem z Łowiskiem. Do użytku oddano 28-kilometrowy odcinek drogi S19, będącej częścią trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażonych, 30 zgonów [7.12.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 30 osób.

Podkarpacie

Troje rannych po wypadku na przejeździe kolejowym. Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jadachach (pow. tarnobrzeski) ciężarówka zderzyła się z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin. Ranni zostali maszynista i dwoje pasażerów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 360 nowych zakażeń, brak zgonów [6.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 365 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 1046 osób wyzdrowiało.

Reklama