Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Silny wiatr na Podkarpaciu. Dziesiątki interwencji strażaków, wydano kolejne ostrzeżenia

Dodano: 07.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcie ilustracyjne / fot. KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Miniony weekend na Podkarpaciu upłynął pod znakiem silnego wiatru, który spowodował liczne utrudnienia i interwencje służb ratunkowych. Strażacy w całym regionie odnotowali ponad 70 zgłoszeń związanych ze skutkami niebezpiecznych podmuchów.

Działania straży pożarnej koncentrowały się przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew, które blokowały jezdnie, chodniki i posesje. W trzech przypadkach konieczne było również zabezpieczenie uszkodzonych dachów budynków, które ucierpiały w wyniku silnego wiatru.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach lubaczowskim i stalowowolskim. Na szczęście, nikt nie został ranny.

Sytuacja pogodowa nadal pozostaje dynamiczna. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dla dziewięciu powiatów: jarosławskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, niżańskiego, przeworskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, miasta Tarnobrzeg oraz łańcuckiego.

Zgodnie z prognozami, we wtorek 7 kwietnia od godziny 12:00 do 19:00 należy spodziewać się silnego wiatru z północnego zachodu. Jego średnia prędkość może wynosić do 40 km/h, a w porywach osiągać nawet 70 km/h.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Podkarpacie

Miał być przesłuchiwany przez policje. Był pijany i na komendę dotarł własnym samochodem

LESKO. Mężczyzna miał być przesłuchany. Policjanci, którzy brali udział w czynnościach, wyczuli od niego alkohol.

Podkarpacie

Śmiertelne potracenie na dk 94. Jeden pas jezdni jest wyłączony z ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy muszą się liczyć z czasowym utrudnieniem w ruchu.

Podkarpacie

93 mln zł za rozbudowę dk28 pomiędzy Przemyślem i Medyką

PODKARPACIE. Zarozbudowę ok. 7 km odcinka GDDKiA zapłaci ponad 93 mln zł. 

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na obwodnicy. Nie żyje 39-letni kierowca

KROSNO. Wczoraj przed godz. 22, na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej, ul. Składowej i ul. Czajkowskiego w Krośnie doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Napastnik biegł za dziewczyną szarpiąc ją, później pobił małżeństwo. Grozi mu 5 lat więzienia

TARNOBRZEG. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który na jednej z ulic Tarnobrzega zaatakował małżeństwo. 

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda gościł w Stalowej Woli

STALOWA WOLA. Wizytę w Stalowej Woli prezydent rozpoczął od zwiedzenia Huty Stalowa Wola.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed gęstą mgłą. Pojawi się przed północą

RZESZÓW. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie gęstej mgły na terenie Podkarpacia, ograniczającej widzialność do 100 m.

Reklama