Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy w województwie podkarpackim. Brakuje ponad 400 osób

Dodano: 28.09.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, skala pomocy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości na terenie województwa podkarpackiego będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl.

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 452 rodzin z województwa podkarpackiego, to o 636 mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 101 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.

Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa. To oni docierają do rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. To oni spotykają się z dziećmi z Akademii Przyszłości, pomagając im odkryć mocne strony i zbudować poczucie własnej wartości. Każdy wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy. Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie. Każdy wolontariusz Paczki to szansa za zmianę w życiu 2-3 rodzin w potrzebie. Każdy wolontariusz Akademii to szansa na to, by jedno konkretne dziecko odzyskało wiarę we własne możliwości.
Reklama
Wolontariuszem może zostać każdy i z powiedzeniem łączyć pomoc potrzebującym z nauką, pracą i obowiązkami codzienności. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl , na której wystarczy wypełnić krótki formularz.

Na dzień dzisiejszy, Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukuje ponad 400 wolontariuszy z województwa podkarpackiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Intensywne opady deszczy na Podkarpaciu utrzymają się do wtorku

PODKARPACIE. Opady utrzymają się od godz. 07:50 dnia 23.12.2019 do godz. 14:00 dnia 24.12.2019.

Podkarpacie

Właściciel samochodu z napisem „Jedna Kula, Jeden Niemiec” poniesie odpowiedzialność karną?

PODKARPACIE. Zdjęcie dotarło do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Podkarpacie

Próbował na własną rękę rozbrajać pocisk z II WŚ. Konsekwencje okazały się tragiczne w skutkach

PODKARPACIE. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej.

Podkarpacie

Obcokrajowcy pracujący na Podkarpaciu. Wśród nich obywatele Wenezueli, Meksyku oraz Egiptu

PODKARPACIE. W całej Polsce legalnie pracujących cudzoziemców jest przeszło 683 tysiące. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie ropczycko-sędziszowskim

PODKARPACIE. 31-latek, kierujący oplem, zginął na miejscu.

Podkarpacie

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł podczas policyjnego patrolu

ROPCZYCE. Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z pomocy społecznej?

PODKARPACIE. Systematycznie maleje liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Podkarpacie

Wypadki przy pracy. Wzrosła liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

PODKARPACIE. Wskaźnik wypadkowości w okresie styczeń-wrzesień w Polsce wyniósł 3,91.

Reklama