Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Wracają tymczasowe kontrole na granicach, w tym na granicy w Barwinku

Dodano: 08.02.2019 r.

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. Od 10 do 16 lutego br. przywrócone zostaną kontrole graniczne na polskich granicach, w tym na granicy ze Słowacją w Barwinku.

Czasowe przywrócenie kontroli ma związek z konferencją w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego br.

Celem przywrócenia kontroli jest zapewnienia bezpieczeństwa i niezakłóconego przebiegu spotkania ministerialnego w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którego Polska jest gospodarzem a wraz ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki jego współorganizatorem.

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na wszystkich odcinkach granicy wewnętrznej Schengen czasowo przywrócona zostanie kontrola graniczna. Dotyczy to granicy lądowej, powietrznej i morskiej. Kontrola osób wjeżdżających będzie obowiązywała od 10 do 16 lutego br.

Możliwość przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej na granicach wewnętrznych była wielokrotnie wykorzystywana w krajach strefy Schengen. Podobne rozwiązania były stosowane w Polsce podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO w 2016 r., Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. czy w trakcie grudniowej konferencji COP 24 w Katowicach.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

PODKARPACIE. Dziś rano odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

Podkarpacie

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Podkarpacie

Podpisano ostatnią umowę na nową DK9

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzecią umowę na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 do obwodnicy Nowej Dęby.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Strzyżowie. Częściowo zablokowana DW988

PODKARPACIE. Tuż przed południem w powiecie strzyżowskim doszło do wypadku z udziałem ciężarowego volvo i osobowej Skody. Kierujący osobówką doznał obrażeń i trafił do szpitala. Droga wojewódzka nr 988 jest częściowo zablokowana.

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na DK19 i DK94 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku oraz na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Góra Ropczycka wprowadzono tymczasowe organizacje ruchu.

Reklama