Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Wzrasta liczba żłobków i klubów dziecięcych na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim znacznie wzrosła liczba żłobków i klubów dziecięcych. Zwiększyła się również liczba miejsc i dzieci w tych placówkach.

W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 148 żłobków i 25 klubów dziecięcych. Dysponowały one łącznie 6664 miejscami, z tego 6133 w żłobkach. W opisywanych placówkach opiekuńczych przebywało 6209 dzieci (stan na 31 grudnia), w tym 5737 w żłobkach.

Personel w żłobkach i klubach dziecięcych liczył łącznie 1272 osoby, w tym 797 opiekunek dziecięcych, 161 nauczycieli, 85 pielęgniarek. W żłobkach i klubach dziecięcych na Podkarpaciu najwięcej było dwulatków – 3062 dzieci.

W 2018 roku w porównaniu z poprzednim rokiem liczba placówek opiekuńczych na Podkarpaciu (żłobków i klubów dziecięcych) wzrosła o 40, w tym o 36 żłobków. Ogólna liczba miejsc zwiększyła się o 1551, a liczba dzieci wzrosła o 1377.
 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. 14 przypadków zakażenia [18.03.2020]

PODKARPACIE. Po godz. 14:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Odwołane kursy pociągów POLREGIO na Podkarpaciu

Wykaz pociągów, które zostają odwołane w województwie podkarpackim w terminie do 29.03.2020 r.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja wspiera służby sanitarne w walce z koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przede wszystkim sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanymi adresami, oraz czy potrzebują pomocy.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. [17.03.2020]

PODKARPACIE. 2808 osób pod nadzorem, 1612 w kwarantannie domowej, 45 osób hospitalizowanych, 11 przypadków zakażenia, jedna ofiara śmiertelna...

Podkarpacie

Unikatowy Harley-Davidson z Podkarpacia nagrodzony w USA

Firma Game Over Cycles z kolejnym sukcesem za oceanem. 

Podkarpacie

Koronawirus. Pierwsza ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

RZESZÓW. W szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To pierwsza śmiertelna  ofiara wirusa SARS-CoV2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Chcą uszyć maseczki dla szpitala w Łańcucie

RZESZÓW.  Na facebooku ruszyła akcja zrzeszająca osoby, które chcą pomóc szpitalowi w Łańcucie. Ich głównym zadaniem będzie szycie maseczek ochronnych.

Podkarpacie

Uderzył samochodem w wózek. 8-miesięczne niemowlę wypadło

KOLBUSZOWA. 8-miesięczne niemowlę wypadło z wózka, po tym jak uderzył w nie samochód. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Reklama