Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Zima zawita na Podkarpacie. W piątek intensywne opady śniegu, ostrzeżenie IMGW

Dodano: 20.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

PODKARPACIE. Nawet 50 cm śniegu spadnie w piątek (21.11) na Podkarpaciu – tak wynika z prognozy meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od godzin porannych będą obowiązywać ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień zagrożenia ogłoszono dla powiatów: bieszczadzkiego, jasielskiego, Krosna, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego. Synoptycy IMGW zapowiadają intensywne opady śniegu, momentami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Zgodnie z prognozami spadnie od 25 cm do 35 cm białego puchu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet do 50 cm. Najbardziej intensywne opady wystąpią w piątek.

Alert obowiązuje od godz. 05:00 (piątek 21.11) do godz. 20:00 (sobota 22.11).

W pozostałej części województwa podkarpackiego będzie obowiązywał I stopień zagrożenia.

Reklama

Od 21 listopada, godz. 07:00, do 22 listopada, godz. 15:00 alert dotyczy 11 powiatów: brzozowskiego, jarosławskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, przemyskiego, miasta Przemyśl, przeworskiego, rzeszowskiego, miasta Rzeszów oraz strzyżowskiego. W tych miejscach może spaść od 20 do 30 cm śniegu. Najmocniej ma padać w piątek.

Kolejne ostrzeżenie I stopnia dotyczy 8 powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, stalowowolskiego, miasta Tarnobrzeg oraz tarnobrzeskiego. Obowiązuje ono tylko w piątek, 21 listopada od godz. 05:00 do godz. 20:00. Spodziewane są opady śniegu, miejscami umiarkowane. Pokrywa śnieżna może zwiększyć się o 10–15 cm.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 8 nowych przypadków, 12 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [28.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Jednocześnie Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnych 12 osobach, które wyzdrowiały.

Podkarpacie

Podkarpacie. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem

Potwierdzono również 1 nowy przypadek zakażenia w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Uszyli ponad 33 tys. maseczek. Zakończyła się akcja "Maseczki dla Łańcuta"

Ponad 420 podkarpackich instytucji i placówek służby zdrowia otrzymało maseczki ochronne dzięki akcji „Maseczki dla Łańcuta”.

Podkarpacie

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 3 maja. Na Podkarpaciu wpłynęło już ponad 18 tys. wniosków

PODKARPACIE. Już ponad 18 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy wpłynęło do podkarpackich oddziałów ZUS. Okres korzystania ze świadczenia został wydłużony do 3 maja.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki, 2 ofiary śmiertelne na Podkarpaciu. Aktualne dane [27.04.2020]

PODKARPACIE. 316 zakażonych, 180 wyzdrowiało - mamy najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 12 osób. Dwa nowe przypadki zakażenia [26.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 12 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. 23 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [25.04.2020]

PODKARPACIE. 311 osób zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim. Dziś potwierdzono 23 nowe przypadki. Jedna osoba wyzdrowiała.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr i możliwe burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o silnym wietrze na Podkarpaciu oraz możliwych burzach.

Reklama