Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

10 maja dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

Dodano: 06.05.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już 10 maja przy ul Towarnickiego na Dworcu Lokalnym odbędą się dni otwarte ZTM-u. Dowiemy się m.in. jak działa i powstaje rozkład jazdy oraz zobaczymy najnowocześniejsze autobusy z taboru.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną m. in. zasady funkcjonowania i organizacji pracy na najnowocześniejszym dworcu autobusowym, zasady funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemu Informacji Pasażerskiej, Systemu Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasady działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Spotkanie rozpocznie się 10 maja w godzinach od 9.00 do 17.00. Wydarzenie odbędzie się na terenie Dworca Lokalnego przy ul. Towarnickiego 7. W ramach akcji zaplanowano również prezentacje roweru miejskiego.
Reklama
Program dni otwartych pozwoli chętnym:
 
  • poznać zasady organizacji pracy na najnowocześniejszym dworcu autobusowym
  • dowiedzieć się jak powstaje rozkład jazdy
  • poznać funkcjonalności Rzeszowskiej Karty Miejskiej
  • będziesz mógł za darmo wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską
  • poznać nowoczesne systemy elektroniczne znajdujące się w autobusach
  • sprawdzić jak działa system informacji pasażerskiej
  • zapoznać się z zasadami funkcjonowania miejskiej wypożyczalni rowerów.
 
Uczestnicy będą mieli również możliwość porozmawiać z pracownikami Centrum Zarządzania Transportem Publicznym oraz zobaczą z bliska najnowocześniejsze autobusy oraz zarys historii rzeszowskiego taboru autobusowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 2,5 mln zł na nowe place zabaw przy rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Blisko 2,5 mln zł otrzymał Rzeszów na modernizację i unowocześnienie placów zabaw w dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Środki pochodzą z rządowego programu „Aktywne Place Zabaw”. Na całym Podkarpaciu projekt obejmie łącznie 23...

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat...

Reklama