Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

12 stycznia rusza Moto Orkiestra Rzeszów 2019. Rozpoczęcie na parkingu przy hali Podpromie

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Automobilklub Rzeszowski wspólnie z ATV Polska organizują Rzeszowską Moto-Orkiestrę. Tym razem będzie to impreza dwudniowa.

Impreza rozpocznie się w sobotę 12 stycznia 2019 na parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej „Podpromie" zawodami zorganizowanymi przez członków Automobilklubu Rzeszowskiego.

W tej części może wziąć udział każdy, kto posiada samochód dopuszczony do ruchu drogowego oraz kaski z homologacją drogową. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia. Regulamin wydarzenia dostępny jest TUTAJ, natomiast formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Trasa przewidziana jest na maksymalnie 30 załóg, a próba sprawnościowa przeprowadzona zostanie w godzinach 11:00-15:30. Na zakończenie zawodów przewidziane jest rozdanie nagród dla zwycięzców.

Gwoździem programu będą jednak przejazdy charytatywne, z których dochód przekazany zostanie do puszki WOŚP. Każdy kto ukończy 16. rok życia będzie mógł zasiąść na prawym fotelu i przejechać się z zawodnikiem wyścigów górskich lub drifterem po trasie próby sprawnościowej.
Reklama
Przejazdy charytatywne będą przeprowadzane w godzinach 15:30-17:30. Zarówno na uczestników jak i obserwatorów wydarzenia będą czekały dodatkowe atrakcje.

Następnego dnia, w niedzielę 13 stycznia akcja przeniesie się na rzeszowski rynek. W godzinach 10:00-17:00 będą tam stacjonować członkowie ATV Polska, którzy również będą wykonywać charytatywne przejazdy, tym razem na quadach na płycie rynku.

Dochód z tych przejazdów także zostanie przeznaczony dla WOŚP. Równocześnie, w niedzielę na Rzeszowskim rynku będzie można podziwiać samochody rajdowe, nie tylko z zewnątrz, ale i od środka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na cmentarzach w Rzeszowie pojawiły się półki na znicze

RZESZÓW. Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Rzeszów

Na osiedlu Biała powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa czterech nowych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Jeden z nich powstaje w rejonie placu zabaw i terenu rekreacyjnego przy ul. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Pojawią się w nim m.in....

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci sprawdzili 28 taksówek świadczących usługi przewozowe „na aplikację”. Ujawniono 8 wykroczeń.

Rzeszów

Inauguracja IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”

RZESZÓW. Wykład dr hab. prof. Katarzyny Kłosińskiej oraz prof. dr hab. Ryszarda Koziołka zainauguruje IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Reklama