Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. We wtorek 30 lipca, na Placu Farnym w Rzeszowie, odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Tegoroczne Święto ma wyjątkowy charakter, przypada bowiem w Roku Jubileuszowym 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczną się 30 lipca o godz. 10 na Placu Farnym złożeniem meldunku, po czym nastąpi: podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń i awansów, wystąpienia zaproszonych gości, defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej.

Mieszkańcy obejrzą wyposażenie policyjne

Ceremonię poprzedzi Msza św. w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji odprawiona w Kościele Farnym. Jedną z atrakcji Święta Policji będzie piknik policyjny zorganizowany w Białym Ogrodzie przy pl. Farnym, w godz. od 11 do 13.

Każdy będzie miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie i sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie (radiowozy, motocykle, łódź, quad, rowery służbowe, robot pirotechniczny), przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz porozmawiać z funkcjonariuszami na tematy związane ze służbą i szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Reklama
Dla uczestników przygotowane zostaną również materiały profilaktyczne dotyczące m.in. bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Na miejscu będą również policjanci pełniący służbę na koniach oraz przewodnik psa służbowego.

Ponieważ to Rok Jubileuszowy, zaprezentowana zostanie wystawa „Policja w służbie Niepodległej", która składa się z kilkudziesięciu archiwalnych fotografii przedstawiających obraz Policji Państwowej funkcjonującej w okresie międzywojennym, na terenie obecnego Podkarpacia. Pojawią się też funkcjonariusze w historycznym umundurowaniu, grupy rekonstrukcyjne, będzie możliwość wybicia pamiątkowego żetonu.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją wydarzenia, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. 29 lipca od godz. 12 do godz. 17 (na czas prób przed uroczystością) wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

30 lipca od godz. 7 do godz. 13 wyłączone zostaną z ruchu: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrywają finał Pucharu Polski Kobiet

RZESZÓW. Dla zespołu z Polic to siódmy triumf w Pucharze Polski.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska wesprze startupy wykorzystujące technologie kosmiczne

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska została jednym z 12 partnerów Konsorcjum Regionalnego Rzeszów.

Rzeszów

Od 10 marca zmiany w rozkładach jazdy pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 marca do 8 czerwca.

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Rzeszów

Zainspiruj się na wiosnę. Targi Garden Expo w Rzeszowie już w marcu

G2A Arena po raz drugi organizuje Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. 

Reklama