Rzeszów - Wtorek, 08.07.2025
Reklama

37 kolizji, 4 wypadki, 3 osoby ranne - rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowali 37 kolizji oraz 3 wypadki, w których rannych zostało 4 osoby. Dodatkowo, w ramach sobotniej akcji „Trzeźwe popołudnie” zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kółko, po spożyciu alkoholu.

W sobotę przed godz. 3:00 na al. Powstańców Warszawy doszło do zderzenia kierującego hulajnogą elektryczną z pieszym. Ranny 37-latek odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę rzeszowscy policjanci interweniowali przy dwóch wypadkach. Do pierwszego doszło w godzinach porannych na ul. Krośnieńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36–letnia kierująca toyotą, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem marki Autosan. Kierujący autobusem, w celu uniknięcia zderzenia, wykonał manewr hamowania w wyniku czego 85–letnia pasażerka straciła równowagę i upadła doznając obrażeń.

Reklama

Kolejny niedzielny wypadek miał miejsce przed godz. 16.30 na autostradzie A4 w Terliczce. Doszło tam do zderzenia ciężarówki DAF z policyjnym radiowozem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło dwoje policjantów, z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

W sobotę policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 629 kierowców. Spośród skontrolowanych 6 usiadło za kierownicą po alkoholu. 3 z nich odpowie za popełnione wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila, a 3 za popełnione przestępstwo.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Reklama