Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 28.04.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W piątek, 5 maja przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje”. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Rzeszowie obędzie się marsz pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje” z udziałem organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w pochodzie organizatorzy zapraszają także mieszkańców miasta, którym troska o osoby z niepełnosprawnościami i poszanowanie ich godności nie są obojętne.
Reklama
Celem marszu będzie poszerzenie świadomości dotyczącej godności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz stworzenie wspólnego obrazu, na który złożą się m.in. odciski palców na płótnie wszystkich uczestników wydarzenia. 

Marsz rozpocznie się o godz. 10:30 na Alei Pod Kasztanami. Stąd uczestniczy przejdą do Rynku, gdzie wykonają pamiątkowe zdjęcie i około godz. 11:00 namalują wspólnie obraz. Impreza zakończy się ok. godz. 11.30.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Rzeszów

Ze stawu w Niechobrzu wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 35-latek

RZESZÓW. 35-latek przebywał nad stawem razem z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol.

Rzeszów

Ratusz wciąż walczy o ceny prądu z PGE Obrót. Sprawa dotyczy spółek komunalnych

RZESZÓW. Premier Mateusz Morawiecki o ustosunkowanie się do zarzutów Ratusza poprosił Ministra Energii.

Rzeszów

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

RZESZÓW, PODKARPACIE. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Reklama