Rzeszów - Sobota, 11.04.2026
Reklama

5 miesięcy potrwa remont wiaduktu na DK94 w Krasnem. Umowa podpisana

Dodano: 01.07.2025 r. / Redakcja

Wiadukt w miejscowości Krasne / fot. GDDKiA
Wiadukt w miejscowości Krasne / fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krasne. Prace o wartości blisko 750 tys. zł zrealizuje wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wykonawca ma na to 5 miesięcy.

Wiadukt w Krasnem wybudowano w 2006 roku. Jego długość wynosi 14,64 m. W wyniku eksploatacji i działania czynników zewnętrznych uległ znacznym uszkodzeniom. Dlatego konieczny jest remont obiektu.

Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy będzie w pierwszej kolejności opracowanie koncepcji technicznej i projektu wykonawczego, a następnie wykonanie robót budowlanych.

Reklama

W ramach prac przewidziano oczyszczenie kamiennych krawężników znajdujących się na obiekcie. Zakres inwestycji obejmuje również czyszczenie powierzchni, lokalną reprofilację przy użyciu zapraw PCC oraz odtworzenie zabezpieczeń antykorozyjnych betonu przyczółków, skrzydeł i dźwigarów. Prace obejmują także oczyszczenie istniejącego brukowania stożków i skarp wokół obiektu, demontaż dotychczasowego oraz wykonanie nowego spoinowania. Planowana jest wymiana 30% uszkodzonego umocnienia oraz uzupełnienie brukowania w rejonie schodów skarpowych.

Zadaniem wykonawcy remontu wiaduktu będzie również, m.in. czyszczenie krawężników i powierzchni, wykonanie nowego spoinowania, czyszczenie i malowanie balustrad, naprawa schodów, korytek ściekowych oraz wymiana uszkodzonych desek gzymsowych.

Remontem wiaduktu zajmie się wyłoniona w przetargu firma Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wartość inwestycji to 749 zł. Prace mają trwać 5 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Reklama