Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

5 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała miniony weekend

Dodano: 07.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 5 wypadków, 5 osób rannych, 5 nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

W piątek doszło do trzech wypadków z udziałem pieszych. W godzinach porannych, na Placu Wolności w Rzeszowie 45-letni kierowca mercedesa, podczas cofania, potrącił 70-letnią pieszą. Kobieta odniosła obrażenia i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Około godz. 9:00 policjanci interweniowali w Kamieniu, gdzie doszło do potrącenia 51-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego. Jak ustalili mundurowi, 59-latka kierująca fiatem, najprawdopodobniej straciła panowanie nad samochodem, zjechała do prawej krawędzi jezdni i potrąciła znajdującą się tam pieszą. Poszkodowana piesza trafiła do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło przed godz. 14.30. 36-letni kierowca bmw, mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Karową w kierunku al. Rejtana, na łuku drogi w lewo zderzył się z 70-letnią mieszkanką powiatu rzeszowskiego, która przebiegała przez jezdnię z prawej na lewą stronę. 70-latka wymagała hospitalizacji.

Pozostałe dwa wypadki miały miejsce w sobotę i w niedzielę.

Reklama

W sobotę przed godz. 11:00 na ulicy Lubelskiej 42-letni kierowca mitsubishi najechał na tył samochodu marki Kia, którym kierował 65-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafiła 60-letnia pasażerka kii.

W niedzielę przed godz. 13:00 w Borku Starym doszło do zderzenia dwóch samochodów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierowca mazdy, jadąc z Tyczyna, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku mitsubishi. W wypadku ucierpiała 41-letnia kierująca mitsubishi.

W ciągu minionego weekendu, policjanci ujawnili również pięć osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Rekordzistka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Reklama