Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

Dodano: 27.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 12. PKO Półmaraton Rzeszowski jest pierwszą z trzech imprez z cyklu PKO Rzeszów Biega. Pierwsze zawody rozpoczną się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 10:00. W trakcie akcji trwać będzie akcja charytatywna „biegnę dla Artura”.

Trasa półmaratonu będzie prowadziła przez centrum Rzeszowa. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall.

„Biegi w Rzeszowie na stałe wpisały się już w kalendarz biegowy PKO Banku Polskiego. Zeszłoroczny PKO Półmaraton Rzeszowski cieszył się dużym powodzeniem i jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcam nie tylko do udziału w biegu, ale również do kibicowania wszystkim zawodnikom” – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego.

W ubiegłorocznym PKO Półmaratonie Rzeszowskim został pobity rekord – w biegu udział wzięło ok. 1500 osób. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli Kenijczycy – Bernard Muinde Matheka osiągając czas 1:06:29 oraz Abel Kibet Rop z wynikiem 1:08:06. Trzeci był Polak – Paweł Ochal, który pokonał dystans w czasie 1:08:38.

Dodatkowe atrakcje

W trakcie imprezy będzie można spotkać Ambasadorów programu biegowego „PKO Biegajmy Razem” Karolinę Gorczycę oraz Pawła Januszewskiego. Na Rynku koło Studni powstanie strefa kibicowania, gdzie publiczność będzie mogła dopingować zawodników wraz z zespołem bębniarskim i zagrzewającym do biegania Krzysztofem Łoniewskim, dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia i współprowadzącym audycję Biegam, bo lubię.
Reklama
Na dziedzińcu C.H. Millenium Hall w okolicach mety będzie także strefa pierwszej pomocy, gdzie wykwalifikowani ratownicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci będą mogły poznać duże maskotki Banku – Żyrafę i Pancernika.

„biegnę dla Artura”

Podczas 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Artura. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura” i dotrzeć z nią do mety.

Chłopiec cierpi na rzadką chorobę – Zespół Arnolda Chiariego, który wywołując silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Choroba postępuje i niezbędna jest specjalistyczna operacja, na którą zbierane są środki.

Artur jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą". Do akcji charytatywnej mogą dołączyć wszyscy biegacze. Kartki akcji „biegnę dla Artura” będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Linia „Eko” do Jasionki będzie kursować 6 i 7 grudnia

RZESZÓW.  6 i 7 grudnia na ulicach miasta pojawi się nowa linia komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Nowy sprzęt do diagnostyki i terapii udarów mózgu oraz 25 mln zł na inwestycje dla KSW nr 2

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o sprzęt do nowoczesnych metod diagnostyki i terapii udarów mózgu. 

Rzeszów

Miasto Rzeszów dołączy do „protestu śmieciarek”

RZESZÓW.  Stolica innowacji przyłączy się do „protestu śmieciarek”, który odbędzie się 9 grudnia.

Rzeszów

Dwa wypadki na ulicach Rzeszowa. 6 osób rannych i ucieczka z miejsca wypadku

RZESZÓW. Do obu wypadków doszło w niedziele w godzinach porannych.

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozpocznie się w grudniu?

RZESZÓW. Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zostało podpisane we wrześniu br.

Rzeszów

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

RZESZÓW. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Rzeszów

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan

RZESZÓW. Magiczny dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach.

Rzeszów

Siatkarze z Rzeszowa pokonani w Warszawie

RZESZÓW. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. 

Reklama