Rzeszów - Czwartek, 27.08.2026
Reklama

Akcja służb na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 82 pojazdy

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie
Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy KAS, ITD oraz BOSG przeprowadzili kolejne działania na ulicach Rzeszowa wymierzone w pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację". Służby skontrolowały 82 samochody, ujawniając 10 wykroczeń.

Uprawnienia, licencje, trzeźwość i stan techniczny pojazdów — to sprawdzali funkcjonariusze podczas piątkowych działań wymierzonych w nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób.

W działania zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wspierali ich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Celem kontroli było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Reklama

Funkcjonariusze weryfikowali nie tylko uprawnienia do kierowania i posiadane licencje, ale również stan techniczny pojazdów oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Spośród 82 skontrolowanych pojazdów w 10 przypadkach ujawniono wykroczenia — związane m.in. z niewłaściwym stanem technicznym samochodu i brakiem wymaganego wyposażenia. Policjanci zatrzymali także dwa dowody rejestracyjne oraz sporządzili dokumentację inicjującą postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami ustawy o transporcie.

Czytaj również

Niespokojny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Siedem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

RZESZÓW. Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Reklama