Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

Dodano: 10.03.2021 r.

Fot. Materiały prasowe / Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza
Fot. Materiały prasowe / Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza
PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

9 marca podpisano porozumienie dotyczące powołania do życia projektu pod nazwą RoboLAB. Dokument podpisali Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i Marek Darecki, prezes Zarządu Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” i prezes Pratt & Whitney Rzeszów. 

RoboLAB to nowy projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Projekt dedykowany jest przede wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych Podkarpacia. W ramach projektu będą również organizowanie zajęcia dla dzieci z ostatnich klas szkół podstawowych oraz dorosłych, którzy hobbystycznie zajmują się mechaniką, robotyką, programowaniem czy automatyką.
Uczestnicy zajęć będą konstruować m.in. roboty i uczestniczyć w międzynarodowych zawodach.

RoboLab znajdzie się w budynku Politechniki Rzeszowskiej. Pracownicy naukowi uczelni oraz eksperci będą merytorycznie wspierać projekt, dzięki czemu roboty budowane przez drużyny będą mogły w niedalekiej przyszłości rywalizować na arenie międzynarodowej.

Zgodnie z założeniami, RoboLAB ma wystartować w listopadzie 2021 roku.


 
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Reklama