Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Będą rzadziej odbierać śmieci?

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Temat związany jest z frakcją metali i tworzyw sztucznych, papieru, odpadów bio oraz śmieciom niepodlegające segregacji. W obecnym czasie papier odbierany jest raz na trzy tygodnie, szkło – raz w miesiącu, metale i plastiki oraz papier – co drugi tydzień, natomiast odpady bio i niesegregowane – raz w tygodniu.

Zmiany, o których zadecydują radni, mają zacząć obowiązywać od  1 stycznia 2021 roku i wyglądają następująco: metal i plastik oraz papier – co trzy tygodnie, zaś szkło – bez zmian. Z kolei odpady bio od 1 kwietnia do 31 października będą odbierane raz w tygodniu, a od 1 listopada do 31 marca  co dwa tygodnie. Po odpady niesegregowane śmieciarka przyjedzie raz na 10 dni.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Reklama