Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5 mln zł.

Miejski zarząd Dróg w Rzeszowie oraz mieszkańcy miasta wskazali kilka rzeszowskich ulic, które wymagają pilnej wymiany nawierzchni. Na ulicy Hetmańskiej nowa nawierzchnia wraz z podbudową zostanie wykonana przed skrzyżowaniem z al. Powstańców Warszawy. Utworzyły się tam koleiny, które zostaną zlikwidowane. Kolejne ulice przewidziane do remontu to, m.in. ul. Leszka Czarnego (w sumie 245 m kw. powierzchni drogi), ul. Budziwojska (od strony pętli autobusowej – 1050 m kw.), boczna ul. Jana Pawła (940 m kw.), boczna ul. Zimowit (1200 m kw.), ul. Zaciszna- od budynku nr 5 do 16 (900 m kw.), ul. Leśne Wzgórze - od strony Kielanówki (750 m kw.).
Reklama
Przetarg na wybór wykonawcy prac został już ogłoszony. Zwycięzca przetargu będzie miał siedem miesięcy (od dnia podpisania umowy) na wymianę nawierzchni wymienionych wyżej ulic a także nawierzchni kolejnych, które już po rozpoczęciu prac wskaże Miejski Zarząd Dróg. Na oferty miasto czeka do 18 maja br.

Ponadto, w ramach bieżącego utrzymania ulic, w Rzeszowie trwają pozimowe prace przy naprawach nawierzchni. W ostatnich dniach naprawiane były m.in. ul. Paderewskiego, Popiełuszki, Żwirki i Wigury, Wincentego Pola, Sportowców, Lwowskiej, Lecha, Monte Cassino, Porąbki, Szkolnej, Kopisto. W tym tygodniu prace będą prowadzone m.in. na Beskidzkiej, Karkonoskiej, Paderewskiego i Św. Rocha.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny zawodnik żegna się z Asseco Resovią

RZESZÓW. Po tym jak rzeszowski klub opuścili Mateusz Masłowski i Dawid Dryja, zarząd zdecydował się pożegnać kolejnego zawodnika.

Rzeszów

Znamy trasę tegorocznej linii „Zobacz Rzeszów”. Pierwszy kurs już 3 maja

RZESZÓW. Trasa startuje z ul. Grottgera i poprzedzi ją pokaz ładowania autobusów.

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Reklama