Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

Dodano: 12.11.2019 r.

fot. Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie
fot. Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych. W programie m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, badania EKG z opisem, spirometria i wiele innych.

Na czas sobotniej akcji organizator przygotował dla pacjentów m. in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, który za pomocą dermatoskopu sprawdzi wszelkie zmiany skórne i znamiona.

Na miejscu będzie obecny również dietetyk, który przy użyciu specjalistycznej wagi dokona pomiarów indeksu masy i składu ciała (BMI). Następnie trener personalny na podstawie uzyskanych wyników pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia. Panowie będą mogli wykonać również badanie EKG, którego wynik zostanie zinterpretowany przez lekarza specjalistę.

Z kolei w gabinecie zabiegowym będzie można wykonać pomiary ciśnienia i cukru we krwi oraz zrobić testy na obecność bakterii helicobacter pylori, która wywołuje m.in. wrzody żołądka. Panowie będą mieli też okazję do zrobienia bezpłatnej spirometrii.
Reklama
Oprócz tego, dla wszystkich chętnych, doświadczony ratownik medyczny przeprowadzi kurs udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem ofiar wypadków drogowych.

Osoby, które w sobotę zgłoszą się do przychodni, będą mogły otrzymać bony na wybrane badania z rabatem do 65%. Badania objęte zniżką to: usg moszny, usg jamy brzusznej z oceną prostaty oraz badania laboratoryjne – borelioza, lipidogram, PSA i morfologia z OB.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych.

Źródło: Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów miejskich

RZESZÓW. Już za kilka dni ulicami Rzeszowa przebiegnie Rzeszów Business Run 2019. 3,5 km trasą pobiegnie około 150 drużyn. 

Rzeszów

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

Rzeszów

Policyjne podsumowanie wakacji: 419 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku.

Rzeszów

310 mln zł na drogi powiatowe i gminne. 260 zadań z dofinansowaniem

RZESZÓW, PODKARPACIE. O wynikach naboru poinformowano na konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. 

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Reklama