Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Bezpłatne badania wzroku w Podkarpackim NFZ

Dodano: 11.12.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. W czwartek, 12 grudnia wszyscy chętni będą mogli wykonać darmowe badanie wzroku w siedzibie podkarpackiego NFZ przy ul. Zamkowej 8 – bez skierowania i bez rejestracji. Badanie będą wykonywane w godz. 10:00 – 12:00.

Z danych przedstawionych przez NFZ wynika, że co trzeci Polak nie bada wzroku regularnie. Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że zaniedbanie badań może prowadzić do późnego wykrycia chorób, które czasami rozwijają się stopniowo i często bezobjawowo.

Warto zatem regularnie badać wzrok, dzięki czemu łatwiej jest zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.

Bezpłatne badania w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 skierowane są przede wszystkim do osób z problemami diabetologicznymi. Jednak z badań będą mogli skorzystać wszyscy chętni. - Podczas zaplanowanego wydarzenia wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zrobić wstępny pomiar ostrości wzroku oraz wykonać podstawowy serwis okularów. Również te, które nie chorują na cukrzycę. Konsultacje będą prowadzić refrakcjonistki z salonu optycznego – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddział Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Podkarpacki NFZ przypomina również, że cyklicznie organizuje darmowe porady, konsultacje i badania. Informacje o wszystkich takich wydarzeniach można znaleźć w Kalendarzu Zdrowych Wydarzeń na stronie internetowej instytucji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmarł Tadeusz Ferenc. Miał 82 lata

RZESZÓW. Były prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall w ten weekend. Będą atrakcje dla dzieci i szkolna akcja rabatowa

W programie, m.in. kiermasz zajęć pozalekcyjnych, warsztaty naukowe oraz gry i zabawy edukacyjne.

Rzeszów

Zderzenie bmw z ciężarówką w Głogowie Małopolskim. Kierowca osobówki zginął na miejscu

RZESZÓW. 60-letni obywatel Francji kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czoło z ciężarowym mercedesem. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny i trafił do szpitala.  

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Reklama