Rzeszów - Czwartek, 01.01.2026
Reklama

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

Dodano: 17.04.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego, rozpoczął pracę nad nowym systemem sprzedaży biletów autobusowych. Nowy system ma umożliwić zakup biletu bezdotykowo. Umożliwią to nowe kasowniki, jakie docelowo mają znaleźć się we wszystkich autobusach. Pozwolą one na kupowanie biletu bez jego drukowania. Wystarczy, że pasażer zapłaci za niego zbliżeniowo przy pomocy karty płatniczej lub innych urządzeń z funkcją płatności zbliżeniowych, takich jak opaska czy smartwatch.

Jak na razie nie wiemy na jakim etapie są testy oraz kiedy nowy system zacznie funkcjonować.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Rzeszów

Szeregi podkarpackiej policji zasilił nowy wierzchowiec

RZESZÓW. Owidiusz, to koń rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego.

Rzeszów

Koniec z prohibicją na Śródmieściu. Ratusz nie odwoła się od decyzji WSA

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił uchwałę rzeszowskich radnych mówiącą o zakazie sprzedaży alkoholu od godziny 22.00 do 06.00 na terenie Śródmieścia.

Reklama