Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Boże Ciało w Rzeszowie. Procesje na terenach przykościelnych, centralne uroczystości w Katedrze

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa w centrum Rzeszowa nie odbędzie się przemarsz z okazji Bożego Ciała. Kuria zaleciła organizowanie lokalnych procesji przy kościołach.
 
W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pot. Boże Ciało ulicami rzeszowskiego śródmieścia nie przejdzie procesja. Centralne uroczystości odbędą się w katedrze rzeszowskiej, gdzie o godz. 12:00 mszę św. odprawi ks. bp Jan Wątroba. Po mszy odbędzie się procesja eucharystyczna wokół Katedry.
 
Jest natomiast zgoda na lokalne procesje przy kościołach. „Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zaleca organizowanie procesji na terenach przykościelnych. Wyjście na drogi publiczne jest możliwie po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami i służbami.” – czytamy w komunikacie na stronie Diecezji Rzeszowskiej.
 
Jednocześnie kuria przypomina uczestnikom procesji o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz zachowania 2-mtrowej odległości między sobą. Limit uczestników nie obowiązuje.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Rzeszów

Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców Rzeszowa

​RZESZÓW. 28 września na Placu Farnym w Rzeszowie zaparkuje mobilna kardiologiczna poradnia.

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Reklama