Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o likwidacji buspasa na al. Sikorskiego, który rozpoczyna się na al. Powstańców Warszawy i prowadzi do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką. Nastąpi to w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Zdaniem kierowców jeżdżących al. SIkorskiego, na ww. buspasie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie na odcinku przed skrzyżowaniem z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Zostały wproadzone tam testowo w 2011 roku, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat. Kolejne buspasy wprowadzono wiosną 2015 roku. Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli.
Reklama
Wytyczenie w 2015 roku buspasów było ściśle związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego, w ramach którego z wykorzystaniem środków unijnych przebudowano m.in. al. Rejtana, ul. Lubelską, skrzyżowanie al. Wyzwolenia – ul. Warszawska. W ramach programu miasto zakupiło również kilkadziesiąt nowych autobusów oraz wdrożyło Inteligentny System Sterowania Ruchem.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czerwcu wystartuje "Zielony Fundusz dla Rzeszowa"

RZESZÓW. Każdy mieszkaniec bądź firma będzie mógł zaangażować się w tworzenie nowych terenów zielonych w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza zbiórka odpadów niebezpiecznych [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 17 do 24 kwietnia 2023 r. na terenie miasta będzie prowadzona obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zlot foodtrucków w Rzeszowie. Żarciowozy zaparkują na skwerze Millenium Hall

RZESZÓW. Dania wege i dania mięsne , fastfoodowe klasyki, słodkości dla małych i dużych oraz zimne piwo – to wszystko czeka na fanów „ulicznego jedzenia” już w ten weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

"Pomost International" - Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej powraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Tegoroczna, trzydziesta edycja wakacyjnego kursu, który poprowadzi grupa amerykańskich wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo odbędzie się w dniach 10-22 lipca 2023 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy I kwartał w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 185 tys. osób skorzystało z usług lotniska w Jasionce od początku 2023 roku. To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, który co miesiąc notuje kolejne rekordy.

Rzeszów

Kolejne "elektryki" Solarisa przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. Tabor rzeszowskiej komunikacji zasilą kolejne autobusy elektryczne marki Solaris. Mają dotrzeć do Rzeszowa do 16 października 2023 r.

Rzeszów

Policjanci podsumowali okres świąteczny na drogach Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. 27 kolizji, 3 wypadki, 7 nietrzeźwych kierowców - tak w liczbach wygląda bilans świątecznego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

50 tys. zł na atrakcje dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 28 kwietnia miasto czeka na oferty od organizacji pozarządowych, które mają pomysł na zagospodarowanie czasu dla seniorów w Rzeszowie. W puli konkursowej jest 50 tys. złotych.

Reklama